گرم ترین کشورهای دنیا

گرم

آیا شما در یکی از گرم‌ ترین کشورهای روی زمین زندگی می‌کنید؟ اگر جواب بله است پس حتماً متوجه شده‌اید که تابستان امسال گرم‌ترین تابستان ثبت شده است. عواملی وجود دارد که بر آب و هوای تمام کره‌ی زمین تاثیر گذاشته‌اند از جمله ال نینیو و گرم شدن زمین. اقیانوس آرام توسط پدیده‌ی ال نینیو گرم می‌شود و این‌گونه بر آب و هوای همه زمین تاثیر می‌گذارد. میانگین دما در ۳۵ سال گذشته همواره رو به افزایش بوده و از تابستان‌های گرم‌تر خبر می‌دهد و اگر کاری برای متوقف کردنش انجام ندهیم ( برای مثال کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی و استفاده از منابع قابل تجدید)، در اوایل قرن ۲۲ میانگین دمای کره‌ی زمین ۴ تا ۱۲ درجه‌ی فارنهایت افزایش خواهد یافت.

این کشورها بیشترین میانگین دما را در طول تابستان دارند.

۱۱.تونس
کشور تونس در شمال قاره‌ی آفریقا قرار دارد و روزهای بسیار گرمی را در تابستان تجربه می‌کند. میانگین دمای این کشور در روزهای تابستان(تیر تا شهریور) بین ۴۰ تا ۴۵ درجه‌ی سانتیگراد است.

گرم

۱۰.مکزیک
متوسط دمای این کشور در روزهای تابستان تقریبا ۴۵ درجه‌ی سانتیگراد است. در مکزیک تابستان معمولاً بارانی هم هست که باعث می‌شود این کشور در تابستان‌ها نه تنها گرم بلکه شرجی هم باشد. معمولاً خرداد گرم‌ترین ماه است و همچنین مرداد نیز خیلی گرم است و البته خیلی مرطوب. میتوان گفت که مکزیک زمستان‌های مطلوبی دارد و متوسط دما در زمستان ۲۰ تا ۲۵ درجه‌ی سانتیگراد است.گرم

۹.سومالی
اگر دوستدار تابستان هستید، به سومالی سفر کنید. چون در تمام فصول سال هوا گرم است. در تابستان میانگین دما در قسمت‌های شمالی این کشور بین ۴۵ تا ۵۰ درجه‌ی سانتیگراد است و برخلاف مکزیک در تابستان خبری از باران نیست.

گرم

۸.هند
هوای تابستانی در هند از فروردین شروع میشود و تا خرداد ادامه دارد. همچنین از تیر تا شهریور، هوای بارانی را تجربه می‌کند. در ماه‌های تابستان دمای هوا در قسمت‌های جنوبی و مرکزی هند به ۵۰ درجه‌ی سانتیگراد می‌رسد.

گرم

۷.ایران
قسمت‌های جنوبی این کشور تابستان‌های طولانی و بسیار گرم و خشک و زمستان‌های کوتاه ولی سرد و خشک دارد. به علت داشتن تابستان‌های طولانی، دمای هوا در قسمت‌های جنوبی ایران به ۵۰ درجه‌ی سانتیگراد می‌رسد. در زمستان باران می‌بارد اما تابستان‌های این کشور بدون باران است.

گرم

۶.سودان
گرم و خشک دو کلمه‌ای هستند که به خوبی این کشور را توصیف می‌کنند. بیابانی است و دما در تابستان به ۵۲ درجه‌ی سانتیگراد می‌رسد.

گرم

۵.الجزایر
هوا در الجزایر در تمامی فصول گرم است و در تابستان دمای هوا ۵۰ تا ۵۳ درجه‌ی سانتیگراد است.

گرم

۴.عمان
کشوری شرجی که در آن دمای هوا به ۵۲ درجه سانتیگراد می‌رسد.

گرم

۳.عراق
میانگین دمای هوای عراق ۴۰ درجه سانتیگراد است. اما در تابستان دما بین ۴۸ تا ۵۴ درجه سانتیگراد متغیر است.

گرم

۲.عربستان سعودی
این کشور آب و هوای بیایانی و دمای بسیار زیاد دارد. دمای هوای معمولی ۴۲ درجه است ولی در روزهای تابستان به ۵۴ تا ۵۵ درجه سانتیگراد می‌رسد.

گرم

۱.لیبی
لیبی اولین کشور در لیست ۱۱ عددی ما در گرم‌ترین نقاط زمین هستند. شاید باورش مشکل باشد ولی دمای هوا در تابستان‌های لیبی به ۵۸ درجه‌ی سانتیگراد می‌رسد. لیبی یک کشور بیابانی در قاره‌ی آفریقا است.

گرم

منبع

minifeed-ad

نظر شما چیست؟