اپلیکیشن‌های محبوب نوجوانان در سال ۲۰۱۶

نوجوانان

نوجوانانی که این روزها غرق در دنیای تکنولوژی هستند از چه اپلیکیشن‌‌هایی استفاده می‌کنند؟ اخیراً تحقیقی در آمریکا صورت گرفته و از تعداد زیادی از نوجوانان بین ۱۳ تا ۱۹ سال، درباره‌ی برنامه‌های موردعلاقه‌ی آن‌ها سوالاتی پرسیده شد. طبق نتایج بدست آمده از این پرسش‌ها، می‌توان فهمید که اپلیکیشن‌های مورد علاقه‌ی نوجوانان در سال ۲۰۱۶ کدام‌ها هستند.

اولین سوال این است که روزانه چقدر از وقتشان را با گوشی‌هایشان می‌گذرانند. بیشتر نوجوان‌ها با عبارت‌هایی مانند «بسیار زیاد» و یا «خجالت می‌کشم بگویم» به این پرسش پاسخ دادند! در آخر پس از جمع‌بندی، نتیجه گرفته شد که هر نوجوان به طور میانگین حدود ۶ساعت در روز را با گوشی خود می‌گذراند.

و اما با محبوب‌ترین اپلیکیشن‌ها عبارتند از:

اسنپ‌چتthe-most-popular-by-a-landslide-snapchatعجیب نیست که بیشتر نوجوانان به اسنپ‌چت علاقه دارند. به این علت که توسط این برنامه می‌توانند لحظه‌های زندگی خود را با دوستانشان به اشتراک بگذارند و استفاده از آن برایشان سرگرم کننده و لذت بخش است.

اسپاتیفایspotify-was-almost-universally-heralded-as-the-best-music-app-and-it-was-also-listed-as-a-favorite-app-by-a-lot-of-respondentsاسپاتیفای در بین اپلیکیشن‌های موسیقی پیشرو بوده و در لیست محبوب‌ترین برنامه‌ها از دید مخاطبان جا دارد. با این برنامه می‌توانید موسیقی مورد علاقه‌ی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و موزیک‌های جدید را پیدا کنید.

اینستاگرامinstagram-was-another-favorite
اینستاگرام هم یکی دیگر از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین برنامه‌ها می‌باشد که برای به اشتراک گذاری عکس‌ و ویدیوهای کوتاه برنامه‌ی مناسبی است.

توییترthe-dark-horse-twitter
حتماٌ انتظار نداشتید که توییتر در لیست محبوب‌ترین‌های نوجوانان قرار بگیرد، اما این کمپانی تمام سعی خود را  برای جذب کاربران بیشتر گذاشته است وتعداد زیادی از نوجوان‌ها این پلتفرم را دوست دارند.

فیس‌بوکabsent-from-the-list-facebook
در این تحقیق تعدادی از نوجوانان گفتند که از فیس‌بوک استفاده می‌کنند اما آن را برنامه‌ی محبوب خود نمی‌دانند. برای مثال یکی از آن‌ها گفته: «من از فیس‌بوک استفاده می‌کنم اما نمیتوانم آن‌چه هستم باشم، زیرا والدین من و والدین دوستانم، دوستان فیس‌بوکی من هستند.»

همچنین از آن‌ها خواسته شد که دیگر برنامه‌های مورد علاقه‌ی خود را که اکثر افراد بزرگسال درمورد آن‌ چیزی نمی‌دانند، معرفی کنند. تعدادی از این برنامه‌ها عبارتند از:

.Musical .lymusically
شاید تا به حال نامmusical.ly.  به گوشتان نخورده باشد، اما این اپلیکیشن هم‌اکنون در لیست ۲۰ اپلیکیشن برتر app store قرار دارد. این برنامه به شما اجازه میدهد از خودتان فیلم بگیرید، موزیک ویدیو بسازید و آن را اشتراک گذاری کنید و همچنین ویدیو‌های کاربران دیگر را ببینید.

Color therapycolor-therapy
کتاب‌های رنگ‌ آمیزی دوران کودکیتان را به یاد دارید؟ color therapy‌ یک کتاب رنگ آمیزی دیجیتال برای نوجوانان و بزرگسالان ویک ابزار برای کاهش استرس است.

“Nekton Atsume”neko-atsume
به حتم اسم این بازی را تا به حال نشنیده‌‌اید، اما تعداد بسیاری از نوجوان‌ها از این بازی جذاب و دوست داشتنی استقبال کرده‌اند. نام این بازی به معنی «جمع کردن گربه» است.

Color switchcolor-switch
تعدادی از افراد به بازی color switch اشاره کردند. روند این بازی بدین شکل است که باید با ضربه‌ی انگشت روی صفحه نمایش، شکلک پایین صفحه را از قسمتی از شکل بالا که با آن همرنگ است رد کنید تا به مراحل بالاتر بروید.

منبع

minifeed-ad

نظر شما چیست؟