استعداد یا مهارت ، کدام یک مهم‌تر است؟

استعداد یا مهارت

تشخیص و تمایز قائل شدن بین استعداد و مهارت کار سختی است، و معمولاً افرادی که سعی در بهتر شدن دارند می‌خواهند مرزی بین استعداد و مهارت قائل شوند. اگر شما هم جزء آن دسته از مردمی هستید که رویایی در سر دارید و می‌خواهید به آن تحقق ببخشید حتماً این سؤال را از خود پرسیده‌اید که «استعداد یا مهارت ؟ کدام یک در موفقیت من مهم‌تر است؟»

استعداد آن چیزی است که شما به صورت ذاتی آن را دارید. از بدو تولد همراه شماست. اما مهارت با تکرار و ممارست هر روز و هر ساعت به دست می‌آید.

آن‌هایی که در دنیای امروز ما، به عنوان افراد موفق شناخته می‌شوند هیچوقت خود را به عنوان شخصی مستعد در زمینه‌های موفقیت خود ندیده‌اند که اگر این کار را می‌کردند اتفاق مضحکی بود. فقط کافیست نگاهی به زندگی افرادی همچون بیل گیتس، استیو جابز، آرنولد شوارتزنگر یا هرکس دیگری که به عنوان یک فرد موفق می‌شناسید بیندازید. آن‌هایی که رویای خود را محقق ساختند سخت کار کردند. وقتی دیگران در حال خواب بودند، آن‌ها در حال کار کردن بودند؛ وقتی دیگران در حال غذا خوردن بودند، آن‌ها در حال کار کردن بودند و این کار راحتی نیست. مهم نیست شما در چه زمینه‌ای و چقدر استعداد دارید، مهم این است که شما و هرکس دیگری اگر در آنچه انجام می‌دهید مهارت نداشته باشید، مستعد شکست خوردنید. اگر تحصیل نکنید، اگر به سختی کار نکنید و هر روز خود را برای بهتر شدن اختصاص ندهید در مسیر آنچه می‌خواهید قرار نخواهید گرفت.

در این صورت می‌دانید فرق شما با یک شخص موفق چیست؟ او از مردن روی تردمیل ترسی ندارد. شاید شما استعداد بیشتری داشته باشید، شاید شما باهوش‌تر باشید، اما اگر قرار باشد شما و او روی دو تردمیل کنار یکدیگر و همزمان بدوید، اتفاقی که می‌افتد از دو حال خارج نیست. یا شما زودتر کنار می‌کشید یا او روی تردمیل خواهد مرد. پس شما آن کسی باشید که پا پس نمی‌کشد.

بدنی که به تکرارهای نهم و دهم و یا بیشتر با یک وزنه‌ی مشخص عادت نکرده باشد، شروع به احساس درد میکند. شما باید عضلات را با آن درد و سوزش آشنا کنید و همینطور ادامه دهید. این تکرارهای آخر است که باعث رشد عضلات می‌شود و تحمل این درد همان چیزی است که قهرمان را از بقیه متمایز میکند. اگر بتوانید از این موانع درد عبور کنید شاید قهرمان شوید، اگر نه بهتره قید قهرمانی را بزنید. – آرنولد شوارتزنگر

کسانی از شما وجود دارید که زندگی‌تان آن طوری که می‌خواهید نیست. در مسیر زندگی تصمیمات اشتباه گرفته‌اید، یا نه کارها را به درستی انجام داده‌اید اما در مسیری که باید نیستید. میخواهم به شما بگویم:

اینکه شما شکست خورده‌اید، از شما یک بازنده نمی‌سازد. چیزی که شما باید بدانید این است که قرار بر این است که شما شکست بخورید. شما باید بیشتر از این‌ها شکست بخورید. چرا که شکست خوردن یکی از پله‌های مسیر موفقیت است. چطور توقع دارید بدون عبور از این پله‌ها به مقصد برسید؟

شما باید ایمان داشته باشید، باید خودتان را باور کنید، باید به توانایی‌های خود ایمان داشته باشید. ایمان باعث میشود صبور باشید، باعث می‌شود پشتکار داشته باشید. رویای شما قرار نیست در یک چشم به هم زدن محقق شود. اگر می‌خواهید به رویای خود رنگ حقیقت ببخشید باید برخیزید و سخت تلاش کنید. هر اتفاقی که در این مسیر افتاد، پا پس نکشید و شانه خالی نکنید، بر عکس با قوای بیشتری در مسیر خود قدم بگذارید و روی هدف خود تمرکز داشته باشید.

منبع

minifeed-ad

نظر شما چیست؟

 • میر حسین ۹ شهریور ۱۳۹۴ , ۱:۱۹ ب٫ظ

  دمت گرم نویسنده (مترجم)

 • Hassan ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ , ۹:۲۷ ق٫ظ

  شکست خوردن یکی از پله های موفقیت است..
  خیلی خوب بود
  سپاس

  • Patty ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ , ۹:۵۳ ب٫ظ

   Ohhh, won’t Mayor Raigo be happy to hear that!!!Yip-pee! Astros Turn Urine Into Drinking WaterUpdated 3:51 AM PST, Tue, Nov 25, 2008After several days without luck, astronauts ran a successful test on equipment that turns pee into drinking water — a necessity for supporting the international space station’s crew, which will soon doeolu.“Nbw, we can finally move on to sending pee-water to L.A. residents”, sez Mayor Raigo.

SAPE ERROR: Нарушена целостность данных при записи в файл: /home/minifeed/public_html/wp-content/themes/minifeed-v0.1.2/images/cache/3f9e7ffccc6995af0bc4886a484f1db1/links.db