کشتی‌هایی که در اعماق اقیانوس زندگی می‌کنند

ship

یکی از هیجان‌انگیزترین تصاویری که ما در فیلم‌ها می‌توانیم مشاهده کنیم٫ کشتی‌هایی است که در اعماق دریا هستند. همیشه با دیدن و یا شنیدن این موضوع ناخودآگاه ذهن ما به سمت دزدان دریایی و طلاها کشیده می‌شود. در طول تاریخ کشتی‌هایی زیادی بودند که اسیر خشم اقیانوس و یا شاید میهمان‌نوازی اقیانوس شدند و تصمیم بر آن شد که زندگی خود را در عمیق‌ترین نقطه آن ادامه دهند. شاید چند نمونه‌ی آن را در فیلم‌ها دیده باشید و یا داستان‌هایی در مورد آنها شنیده باشید اما بیایید نگاهی به چند نمونه آن بیاندازیم.

ناوچه ۳۵۶ کیمن برک
ناوچه‌ی ساخت روسیه در آب‌های کیمن برک در ۱۵۰ مایلی جنوب کوبا قرار دارد. این کشتی توسط شوروی در اوایل دهه‌ی ۱۹۸۰ در دوران جنگ سرد ساخته شده‌است. بعد جنگ به مصارف مختلفی رسید اما بعد از مدتی که بیکار بود ضرب و شتم طوفان آن را به کشتی مرگ تبدیل کرده‌است.

کشتی

 قایق بادبانی در دریای سرخ
مکانی که این کشتی بادبانی حضور دارد با ترجمه پدر کوچک آبی فیروزه‌ای نام دارد. آنچه به نظر می‌رسد بیش از 10 سال می‌باشد که در این مکان حضور دارد.
کشتی

کشتی روسی، قسمت جنوبی دریای سرخ
این کشتی روسی، یک کشتی جاسوسی بوده‌است. ولی در ظاهر به عنوان یک کشتی تجاری و ماهیگیری در دهه ۱۹۵۰ استفاده می‌شد. غواصان در بررسی‌ها تجهیزات الکترونیکی زیادی از جمله ۲۰۰ باتری٬ کابل‌های چند هسته‌ای و دکل‌های ردیابی یافته‌اند.

russian-wreckjpg

ملتا P29
کشتی ملتا که به شبحی در زیر آب تبدیل شده‌است در سال ۲۰۰۷  در مالت غرق شده‌است. از تاریخچه‌ی این قایق نیروی دریایی٬ چیز زیادی در درسترس نیست٬ در کاوش‌هایی که انجام پذیرفت٬ جز چند اهرم و ابزارهای اندازه‌گیری و یک نقاشی از شیطان چیزی یافت نشده‌است.
ملتا 

شاهزاده آلبرت٬ هندوراس
این کشتی توسط صاحبش در سال ۱۹۸۷ در هندوراس غرق شد.
albert

تایتانیک معروف
معروف‌ترین کشتی غرق شده در جهان٬ همه از چگونگی پایان یافتن داستانش در سال ۱۹۱۲ می‌دانیم.
تایتانیک

بریتانیک
این کشتی بیمارستانی بریتانیا که به عنوان خواهر کوچکتر تایتانیک شناخته‌شده بود نیز نتوانست بیش از ۱ سال به خدمت بپردازد و اسیر قهر اقیانوس شد.
بریتانیک

منبع

minifeed-ad

نظر شما چیست؟

  • سهراب ۵ دی ۱۳۹۴ , ۱:۰۶ ب٫ظ

    مثل همیشه عالی و جذاب! مرسی