چرا باید از منطقه‌ی امن خود خارج شویم؟

منطقه‌ی امن

منطقه‌ی امن یک ساختار ذهنی است که شامل رفتار‌های روتین و روزمره‌ی ما انسان‌ها می‌شود. هرکدام از ما یک منطقه‌ی امن داریم که بودن در این منطقه محدوده‌ی رفتاری باعث می‌شود فرد احساس آرامش، راحتی و امنیت کند و یک زندگی به دور از تنش و اضطراب داشته باشد.

اما اگر انسان بخواهد پیشرفت کند و تجارب جدیدی کسب کند، باید تلاش کند که از منطقه‌ی امن خود خارج شده و کارهای جدید انجام دهد. البته خارج شدن از منطقه‌ی امن مسلماً با استرس همراه است که این استرس چیز خوبی است. اگر نتوانید از منطقه‌ی امن خود خارج شوید و هیچ ریسک یا چالشی را تجربه نکنید، به سختی می‌توانید در زندگی خود تغییر بوجود آورید و به تصویری که از آینده‌ی خود در ذهن دارید دست یابید.

زندگی واقعی شما در خارج از این محدوده منتظرتان است. زندگی واقعی شما خارج از حبابی است که شخصیت، عقاید و باورهایتان را احاطه کرده است. زندگی واقعی شما با تجربه‌های جدیدتان ساخته می‌شود، نه فقط با اتفاق‌های تکراری روزانه که با آ‌ن‌ها احساس راحتی می‌کنید. تا زمانی که خود را به چالش نکشید و از دنیایی که با آن آشنا هستید خارج نشوید، هیچ‌وقت نخواهید فهمید که برای چه کاری ساخته‌ شده‌اید.

حتی اگر در ابتدا موفق نشدید یا اشتباهی مرتکب شدید سرخورده و ناامید نشوید. اجازه ندهید که فکر کردن به شکست شما را از تجارب جدید باز دارد.

قدم گذاشتن به بیرون از منطقه‌ی امن، کمک می‌کند تا بهتر بتوانید تغییر کنید. تحول در زندگی با ایجاد تغییر ممکن می‌شود. ایجاد یک تحول بزرگ در زندگی برای افراد ترسناک به نظر می‌رسد، اما بجای فکر کردن به ایجاد تغییری بزرگ، از تغییرات کوچک شروع کنید. مجموعه‌ی این تغییرات کوچک، تحول بزرگ زندگی را شکل خواهند داد.

این تغییرات کوچک به آرامی شما را از روزمرگی خارج خواهد کرد. چیزهای جدید را امتحان کنید. غذا، موسیقی، فعالیت‌هایی که تا به حال انجام نداده‌اید. به زندگیتان تازگی بدهید.

منبع

minifeed-ad

نظر شما چیست؟

  • رضا.ب ۹ دی ۱۳۹۴ , ۹:۳۴ ق٫ظ

    عالی.

    • Kayleigh ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ , ۱۱:۱۹ ق٫ظ

      Grade A stuff. I’m unaetsuionqbly in your debt.