چگونه یک خرید آنلاین امن انجام بدهیم؟

خرید آنلاین

خرید آنلاین یا خرید اینترنتی نوعی تجارت الکترونیک است که به خریداران این امکان را می‌دهد که کالا و خدمات مورد نیاز خود را به صورت مستقیم و از طریق اینترنت خریداری نمایند. درواقع خرید آنلاین به صورت فرآیندی تعریف می‌شود که شامل انجام خرید شما از طریق اینترنت تا تحویل کالا یا سرویس به شما می‌شود. در سال‌های اخیر استفاده از فروشگاه‌های آنلاین افزایش قابل توجهی داشته است. زیرا می‌توانید در هرزمان و با استفاده از تلفن همراه خود هر کالا یا سرویسی که نیاز دارید خریداری کنید. درکل خرید آنلاین درحال حاضر ترجیح بسیاری از مردم سراسر دنیا است. زیرا انتخاب‌ها بسیار زیاد است، حمل و نقلشان راحت است، در مصرف زمان و سوخت صرفه‌جویی می‌شود، آلودگی و ترافیک را کاهش می‌دهد و خیلی دلایل دیگر. اما با تمام این خوبی‌ها، خرید اینترنتی می‌تواند خطرناک نیز باشد. زیرا دزدها همیشه در کمین شما و در جستجوی راهی برای دستیابی به اطلاعات کارت اعتباری شما هستند. برای اینکه خریدی امن داشته باشید و کلاهبردارها را در انجام کارشان ناموفق سازید، لازم است به چند نکته توجه داشته باشید.

از سایت‌های معروف و آشنا استفاده کنید
برای شروع از سایت‌های قابل اطمینان استفاده کنید و به هیچ وجه برای پیدا کردن یک فروشگاه اینترنتی، به موتورهای جستجو اعتماد نکنید. به خصوص وقتی چند صفحه در نتایج جستجو پیش رفته‌اید. اگر فروشگاه آنلاین مطمئنی را سراغ دارید، بهتر است از همان فروشگاه خریدتان را انجام دهید زیرا احتمال اینکه از شما دزدی شود بسیار کمتر است.

از رمز عبور قوی استفاده کنید
اغلب مهم‌ترین آیتم برای هر ثبت نام اینترنتی‌ای رمز عبور است که کمترین توجه را در انتخاب آن داریم. رمز عبور می‌تواند بهترین راه دفاع از اطلاعات شما در برابر افراد سودجو باشد. اما اگر در انتخاب آن دقت لازم را به خرج ندهید، ممکن است یک هکر بتواند به راحتی آن را حدس بزند. برای هر خرید آنلاینی، مطمئن شوید که رمز عبوری مناسب و قوی برای حساب کاربری خود انتخاب می‌کنید.

آیکون قفل!
هرگز از سایت و فروشگاه آنلاینی که دارای SSL یا secure sockets layer رمزگذاری شده نیست استفاده نکنید. تشخیصش راحت است. سایتی که دارای SSL باشد، آدرس یا URL سایت با (HTTPS) آغاز میشود. نه (HTTP). اگر سایت مورد نظر شما ایمن و دارای SSL باشد، یک علامت قفل قفل شده در قسمت پایین، یا کنار آدرس بار مرورگر شما ظاهر می‌شود.
و در آخر، هرگز، هرگز، هرگز اطلاعات کارت اعتباری خود را از طریق ایمیل برای کسی ارسال نکنید.

منبع۱
منبع۲

minifeed-ad

نظر شما چیست؟

  • Loren ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ , ۷:۱۲ ب٫ظ

    Yup, that’ll do it. You have my apieacirtpon.

    • Cayden ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ , ۹:۱۹ ق٫ظ

      Wow! Thanks, Ella. Congratulations to Plumpy and Charles!! Wait – wasn’t another couple (Dr. Quack and Ms. Birdy) going to Chef Ga2hacpo&#8z17;s? Wonder what is up there … All the best! MDIChickadee