زمانی که ذهن، زمان را می‌شکافد

ELDRIDGE

اگر شما ۲۰۰۰ سال قبل زندگی می‌کردید و به شما گفته می‌شد می‌توانید با هر کسی که دوست دارید در هر کجای جهان با تصویر صحبت کنید٬ چه می‌گفتید؟ یا مثلا فرض کنید به شما می‌گفتند می‌توانید در آسمان پرواز کنید و در زمان کم به منطقه‌ای دور سفر کنید٬ عکس‌العمل شما چه بود؟ نیشخند؟ تفکر؟ کنجکاوی؟

علم هیچگاه محدود نبود و نیست٬ بلکه این ذهن انسان است که نیاز به رشد دارد. تمام پیشرفت‌های امروزه مدیون رویاپردازی یک ذهن و تلاش برای تحقق همان رویاست. تلاشی خستگی‌ناپذیر. اراده‌ای قوی، چنان اراده‌ای که یک جهان سخره، نمی‌تواند آن رویا حبس کند. شاید فرد آرزوکننده نتواند به رویایش تحقق بخشد اما آن رویا زمانی بر روح و جان فرد دیگری می‌نشیند و این راه را ادامه خواهد داد.

مثلا بر اساس دانش امروزی و مهمتر از همه تاریخ، نمی‌توان فیلمی را تخیلی نامید، یا گفته‌ای را به سخره گرفت. زیرا دیر یا زود درصدی از آن و یا همه‌ی آن بوقوع خواهد پیوست، زیرا آن اندیشه رویای یک فرد است، رویای یک ذهن. وقتی ذهنی رویاپردازی کند و در آن جهت تلاش کند، لغت “ناممکن” از تمامی فرهنگ لغت دنیا پاک خواهد شد. کما اینکه تکنولوژی‌ امروزه مدیون همین پاک شدن‌هاست.

حال داستان چیست؟ در ۲۸ اکتبر ۱۹۴۳ُ آزمایشی تحت عنوان رنگین‌کمان که به آزمایش فیلادلفیا معروف شد٬ صورت گرفت. در این آزمایش که عکس‌هایی نیز از آن موجود است یک ناو جنگی٬ از ایالت فیلادلفیا به ایالت ویرجینیا فرستاده و دوباره بازگردانده شد. اما چطور؟ طبق اسناد کمی که موجود است این آزمایش، نتایج تحقیقات انیشتین بود که می‌گفت: جسم و ماده می‌تواند به انرژی تبدیل و دوباره به حالت اولیه خود بازگردد. آنها با استفاده از نظریه‌ی میدان انیشتین این کشتی را نامرئی کرده و به سفر فرستاند.

phil
در یکی از معروف‌ترین عکس‌ها که بالا مشاهده می‌کنید، یکی از خدمه زمانی که کشتی و خودش به انرژی تبدیل شدند، نیمی از بدنش در ناو به هنگام بازگشت، گیر می‌کند. زیرا او در هنگامی که نامرئی شد، در ناو فرو رفته بود و به هنگام بازگشت نیز در همان حالت ماند. هیچ یک از سرنشینان این کشتی بعد از بازگشت هرگز نتوانستند سلامت عقلانی خود را بدست آورند و همگی دیوانه شدند. البته سرنشینانی که برای این کشتی انتخاب شده‌اند کارگران قراردادی و افرادی بودند که در کشتی‌های تجاری کار می‌کردند.

درباره این آزمایش کتاب‌هایی نیز نوشته شده اما نیروی دریایی هیچ سندی را دراین باره ارائه نداده‌است. و این دیدگاه نیز وجود دارد که این موضوع افسانه‌ای بیش نیست.  اما در این میان کسانی که خود شاهد این ماجرا بودند بعدها بصورت کم و کوتاه این موضوع را تایید کردند.

آنچه مسلم است، پیشرفت زمانی آغاز می‌شود که ذهنی آرزو کند و در آن مسیر تلاش کند، آنگاه زمان دریده شده و زمانه عوض خواهدشد. دیگر نمی‌توان اندیشه‌ای و یا سخنی را بطور کامل رد کرد، زیرا ذهن انسان چنان پیشرفتی کرد که می‌تواند مسائل پیچیده‌تر و خطرناکتری را آرزو کند و در آن مسیر گام بردارد.  خطرناک و بلند آرزو کنید.

منبع ، منبع ، منبع ، منبع

minifeed-ad

نظر شما چیست؟

  • محمدحسن ۲۱ دی ۱۳۹۴ , ۲:۰۹ ب٫ظ

    درسته که رویاهای انسان بوده که انسان را به این پیشرفت رسانده اما خیلی وقتها آمریکایی ها در کارها و گفته هاشون اغراق میکنن تا قدرت خودشون رو به عالم نشون بدن.این موضوع رو تو فیلمهاشون هم میبینیم که چقدر راحت مردم خودشون رو هم میکشن تا ما بفهمیم که مواظب خودمون باشیم و حساب دستمون بیاد

  • Jessie ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ , ۹:۵۵ ق٫ظ

    Sunt frumuşel, sunt frumuşel, sunt frumuşel. Şi unde mai pui că nici nu plessiticc. Bravo Iulia, ai reuşit foarte bine să surprinzi atmosfera şi să foloseşti câteva elemente care să ne transpună în ceea ce ai trăit. Abia acum pot vorbi despre povestea unei experienţe reuşit redate, fără a plictisi prin numărul de metafore pe centimetru pătrat.