چرا نباید به ایران سفر کنید ( جذابیت‌های ایران از زبان سایت Travel )

ایران

بتازگی سایت Travel Tips مطلبی را به عنوان ” دلایلی که شما نباید هرگز از ایران دیدن کنید ” منتشر کرده‌است. نویسنده‌ی این مقاله کاملا برعکس، زیبایی‌ها و دیدنی‌های کشور ما را برای مخاطبان سایتش معرفی نمود و با قلم زیبایش آنها را برای دیدن ایران تحریک کرده‌است. مقاله‌ای که کمک بزرگی برای شناساندن و تغیر دیدگاه مردم در سراسر دنیا نسبت به کشور ما می‌کند. ما قسمت‌های مهم این مقاله را برای شما در نظر گرفته‌ایم.

” در زمانی که معادلات هسته‌ای ایران در صدر خبرهای جهان قرار گرفته‌است و هر روز خبرهایی در این زمینه می‌خوانیم، ممکن است تعداد کمی از مردم، افکاری در جهت دیدن کشور ایران در سر داشته‌باشند. آیا شما می‌خواهید به ایران سفر کنید؟ واقعا؟ خب، ما اینجاییم تا به شما بگوییم هرگز نباید برنامه‌ای برای سفر به ایران تا میلیون‌ها سال آینده داشته باشید. شما پشیمان نخواهید شد. زیرا غذاهاشان بیش از حد خوشمزه هستند! به زیبایی بیش از حد اهمیت می‌دهند و البته ساختمان‌ها و معماری‌شان، آنها بیش از حد قدیمی و فاقد زیبایی هستند! می‌خواهید بیشتر بدانید که چرا نباید از ایران دیدن کنید؟ شما به مکان درستی آمدید. چون ما در این‌باره صحبت می‌کنیم.

غذاها بیش از حد خوشمزه هستند
غذا
البته، شما دوست دارید خوشمزه‌ترین غذا را بخورید، اما به این فکر کنید. وقتی شما به ایران سفر می‌کنید، نه تنها خوشمزه‌ترین غذا رو خواهید خورد بلکه شما جای دیگری از جهان آن را نخواهید یافت! (مگر اینکه شما نسل قدیمی ایران را بشناسید.) این بدان معنی‌است که شما باقی عمر خودتان را در آرزوی خوردن دوباره آن غذا صرف خواهید‌کرد و این غیرقابل تحمل خواهد بود.

شما یک مسجد را می‌بینید و این یعنی همه‌ی آنها را دیده‌اید
مسجد

مسجد‌ها، آنها مانند همه‌ی مکان‌های مذهبی دنیا هستند. وقتی شما یکی از آنها را ببینید، این بدان معنی‌است شما همه‌ی آنها را دیده‌اید. چیز منحصر بفردی درباره‌ی آنها وجود ندارد. همه‌ی آنها با موزاییک‌های فوق‌العاده پیچیده و باورنکردنی به همراه نقاشی‌های متنوع که انسان را محو زیبایی می‌کند، ساخته‌ شده‌اند. بعلاوه آنها با معماری کارهایی کرده‌اند که شما جای دیگری نخواهید یافت. هر مسجدی در ایران معمولا شبیه به این چیزی‌است که گفته‌ایم. خب، برای چه به خودمان زحمت دهیم؟ اگر از ما می‌پرسید همه قدیمی و شبیه به هم هستند.

ایران دارای مکان‌هایی بیش از حد غیر معمول است
روستای پالنگان
وقتی به ایران فکر می‌کنید، شاید فقط تهران به ذهن شما خطور کند اما دنیای دیگری بیرون از پایتخت وجود دارد.  آب و هوا و چشم‌اندازهای موجود در ایران بشدت منحصر به فرد است و در دنیای بیرون پایتخت ایران مکان‌هایی وجود دارد که شما تصور آن را نمی‌کنید، برای مثال روستای پالنگان در نزدیکی مرز ایران و عراق، این روستا بیش از حد برای ما جذاب است!

مناظر ایران بیش از حد متنوع است
منظره
حال شما وقتی به ایران ( غیر از تهران) فکر می‌کنید فقط تپه، بیابان، خشکی و شتر به ذهنتان خطور می‌کند. اما ایران جغرافیایی متنوع و غنی دارد، کوه‌های باشکوه، درختان سر به فلک کشیده و حیرت‌انگیز و حتی دریاچه‌های بی‌سر و صدا. مگر نه اینکه وقتی شما به جایی سفر می‌کنید، برای هدف خاصی و آن هم فقط برای یک چیز سفر می‌کنید؟ چه کسی وقت دارد تا به این همه مکان‌های زیبا و منحصر به فرد سری بزند؟ مطمئنا ما اینگونه نیستیم.

ایرانی‌ها بیش از حد مهمان‌نواز هستند
مهمان‌ نواز
به این فکر کنید که چقدر آسان است هر روز بشنویم ایرانی‌ها از ما متنفرند و برایمان آرزویی جز مرگ ندارند. اینطور نیست؟ ما نیز از شما می‌خواهیم به ایران سفر نکنید. زیرا حقیقتی تلخ را درک خواهید کرد. آنها نه تنها از خارجی‌ها بدشان نمی‌آید بلکه همیشه دنبال فرصتی برای برقرار کردن ارتباط هستند.

درک بالای هنر؟ عجیب!
هنر

در این‌باره تحقیق کنید که فرهنگ‌هایی که هنر در آنها جایگاه ویژه‌ای داشته‌اند همچنان نیز باقی‌ مانده‌اند. البته آنها تنها به هنرهای خود احترام نمی‌گذارند، بلکه این مربوط به هنرهای جهان می‌شود. این حقیقت تمام آنچه‌ که درون ذهن خود از ایران ساخته‌اید را نابود نمی‌کند؟ اگر چنین است از شما می‌خواهیم به موزه‌ی هنرهای معاصر تهران هم نروید و از مجموعه‌ی Warhol دیدن نکنید، چون فقط هزینه‌ای اضافی است.

عاشق ادبیات! عجیب‌تر
ادبیات

آیا شما برای کتاب‌خواندن سفر می‌کنید؟ بیایید صادق باشیم، شما می‌خواهید در هتل محل اقامت استراحت کنید و فیلم‌های عاشقانه نگاه کنید، درست همان‌کاری که در خانه انجام می‌دهید. اگر شما به ایران سفر کنید، شما تحریک می‌شوید که دست از این‌ها بکشید! ادبیات تقریبا هسته‌ی فرهنگ ایرانی است. و آنها معمولا شعر را می‌شناسند و در مکالماتشان استفاده می‌کنند، چه بیهوده!

تاریخ آنها بیش از حد قدیمی‌است
تاریخ

این معروف است که: اگر می‌خواهید بدانید چی کسی هستید، در ابتدا باید بدانید چه کسی بوده‌اید. اما براستی چه کسی وقت چنین کارهایی را دارد؟ در این دوره تاریخ و گذشته مهم نیست، مهم این ‌است گوشی آیفون جدید چی وقتی می‌آید! در هر حال در فرهنگ ایرانی شما ریشه‌ی تمدن بشری را کشف خواهید کرد. اما بیایید صادق باشیم، در عصر جدید چه کسی به چنین چیزهایی اهمیت می‌دهد؟

معماری آنها بیش از حد زیباست

معماری
فرهنگ فارسی که بر اساس آن ایران ساخته شده‌است، مسئول چیزهایی است که ما اکنون در اختیار داریم. ریاضیات؟ بله، معماری؟ دوباره بله. برای همین است که ایران به معنی واقعی دارای ساختمان‌هایی قدیمی است که شما هرگز در تمام دوران زندگی خود مانند آن را جایی ندیده‌اید. اما چه کسی برای دیدن ساختمان‌هایی که در تمام دوران زندگی خود ندیده‌است، به مسافرت می‌رود؟

ورزش‌های زمستانی بیش از حد شلوغ است
برف
بدین گمان نبودیم که ایران جایی برای لذت بردن مردم از تفریحات زمستانی باشد. بدین فکر بودیم که یک بیابان خشک بی‌آب و علف است. جایی که مردم با شتر سفر می‌کنند و صورتشان را برای جلوگیری از سوختن می‌پوشانند. اما آنها مجبورند که از این طبیعت و کو‌ه‌های پوشیده از برف و شیب‌های هیجان‌انگیز آن لذت ببرند، لعنت خدایا، ایران!! ”

منبع

minifeed-ad

نظر شما چیست؟