نگرانی درمورد کارهایی که هنوز انجام نداده‌ایم

نگرانی

ما در هر لحظه از زندگی درحال اندیشیدن به کارهایی هستیم که هنوز انجام نداده‌ایم و خود را در این باره مقصر می‌دانیم. از اینکه می‌توانستیم بهتر از آنچه که در حال حاضر هستیم باشیم اما نیستیم، احساس نگرانی می‌کنیم. خودمان را مقصر می‌دانیم از این بابت که وقتمان را بیهوده می‌گذرانیم، بیشتر ورزش نمی‌کنیم و بدن سالم‌تری نداریم.

بخاطر کارهایی که باید در آینده انجام دهیم نگرانیم و از بابت اهدافی که به آن‌ها دست نیافتیم و در راه رسیدن به آن‌ها شکست خوردیم، خود را مقصر می‌دانیم. حسرت زندگی دیگران را می‌خوریم. افرادی که در شبکه‌های اجتماعی عکس‌هایی زیبا و جالب از زندگی خود به اشتراک می‌گذارند که از زندگی ما بهتر است. از اینکه چرا فردی کامل و عالی نیستیم و مانند این افراد کارهای هیجان انگیز انجام نمی‌دهیم خود را سرزنش می‌کنیم.

این امر کاملاً طبیعی است و همه‌ی ما در زندگی آن را تجربه می‌کنیم. اما راه‌هایی برای از بین بردن این نگرانی‌ها و افکار بی‌مورد وجود دارد.

فلسفه‌ی کارهایی که انجام نداده‌اید

ما همیشه خود را فردی تصور می‌کنیم که زندگی فوق‌العاده‌ای دارد. فردی مفید برای جامعه است، کسی به او آزاری نمی‌رساند و همیشه به همه‌ی اهدافش می‌رسد. او به همه جا سفر کرده و تجربه‌های جدید کسب می‌کند. دوستان بسیار خوب و همسری عالی دارد، و البته یک فرزند عالی.

اما این شخص خیالی وجود ندارد و هیچگاه وجود نخواهد داشت. تنها چیزی که داریم خودِ فعلی ماست که در آن گیر گرده‌ایم. پس باید تلاش کنیم تا بهترین شخصیتی را که اکنون داریم، از خود به نمایش بگذاریم. به خودتان نگاهی بیاندازید و بگویید: “تو خوب هستی. تو در بعضی کارها فوق‌العاده‌ای و در بعضی دیگر کمی نقص داری. درحقیقت همه‌ی مردم دنیا اینطور هستند. تو در همه‌ی کارها به اندازه‌ی کافی به خوبی عمل می‌کنی.”

هیچ نسخه‌ی بدون نقصی از زندگی شما وجود ندارد. فقط باید به زمان حال فکر کنید. به همین لحظه‌ای که در آن هستید، با تمام نارضایتی‌هایی که احساس می‌کنید و تمام افرادی که در این لحظه از زندگیتان حضور دارند.

عالی بودن

احساس رضایت، نگرانی و اهمیت لحظه‌ای که در آن هستید

  1. کمی درنگ کنید و به نگرانی‌ها و نارضایتی‌هایی که در حال حاضر دارید فکر کنید.
  2.  این حس نارضایتی را به عنوان بخشی اجتناب ناپذیر از زندگی خود بپذیرید.
  3. به زمان حال برگردید: الان در حال انجام چه کاری هستید؟
  4. به این موضوع دقت داشته باشید که همین زمان حال برای شما کافی است. نیازی نیست که متفاوت باشید یا کارهای بیشتری انجام دهید. به یاد داشته باشید که هیچکس کامل نیست.

این تمرین‌ها را به صورت مداوم انجام دهید. ممکن است این مطالب را به خود یادآوری کنید و چند لحظه بعد آن‌ها را فراموش کنید، دوباره یادآوری و دوباره فراموش کنید، اما این کار برای شما لذت بخش خواهد بود. امیدوارم این لحظه و لحظه‌های دیگر زندگیتان پر از احساس شادی و احساس رضایت باشد.

منبع

minifeed-ad

نظر شما چیست؟

  • Valinda ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ , ۷:۱۳ ق٫ظ

    Den lange skulle jeg brukt hjemme til kos og til overnatting hos veinDnner.nen korte vil jeg bruke når jeg reiser til USA i sommer gleder meg mye og trenger noen pene plagg å vise fram!

SAPE ERROR: Нарушена целостность данных при записи в файл: /home/minifeed/public_html/wp-content/themes/minifeed-v0.1.2/images/cache/3f9e7ffccc6995af0bc4886a484f1db1/links.db