خطرناک‌ترین مکان‌های جهان برای سفر

سفر

تا به حال برایتان اتفاق افتاده است که برای یک سفر بسیار هیجان‌زده باشید، اما پس از رسیدن به مقصد به این نتیجه برسید که این سفر آن‌چه تصورش را داشتید نبوده است؟ به طور حتم همه‌ی ما چنین تجربه‌ای را در زندگی خود داشته‌ایم. عکس‌هایی که مشاهده می‌کنیم جذاب و فریب دهنده هستند و مسلماً آژانس‌های مسافربری هیچ‌گاه شما را از سفر باز نمی‌دارند. پس قبل از اینکه مقصد سفر بعدی خود را انتخاب کنید، برای صرفه جویی در وقت و پول خود و البته حفاظت از جانتان، بهتر است نگاهی به این عکس ها بی‌اندازید. این عکس‌ها مکان‌هایی را نشان می‌دهند که بهتر است از سفر به آن‌ها خودداری کنید.

۱.سن پدرو سولا- هندوراس

sanpedro1

این شهر برای چند سال متوالی لقب خطرناک‌ترین شهر جهان را به خود اختصاص داده است که البته جای تعجب ندارد. آمار بالای قتل در این شهرکه سالانه ۱۶۹ تن از هر ۱۰۰۰۰۰نفر می‌باشد و همچنین آمار بالای حمل و جابجایی اسلحه‌ی گرم، موجب شده است که این شهر یکی از مقاصد خطرناک برای گردشگران محسوب شود.

۲.مصر

Sharm-el-Sheikh-Town-View

آشوب‌های سیاسی و تروریسم، از این کشور مقصدی ناامن برای گردشگران ساخته است.

۳.دهلی- هند

New_Delhi_Temple

فرهنگ غنی هندوستان و چشم‌انداز‌های طبیعی و بسیار زیبایش، پایتخت هند را به یک مقصد فوق‌العاده برای سفر توریست‌ها بدل کرده است. اما با این وجود، دهلی نیز از آن دسته شهر‌هایی است که در آن آمار جنایت بالاست و متاسفانه این آمار جرم و جنایت سالانه بیشتر می‌شود.

۴.کاراکاس- ونزوئلا

en_us_110504_caracas_2_640x480

این شهر با مشکل جدی قاچاقچیان دارو مواجه است. زورگیری و سرقت نیز در کاراکاس و شهر‌های اطرافش بسیار دیده می‌شود.

۵.گواتمالا سیتی- گواتمالا

wide-1000-Guatemala.City-8

گرچه گواتمالاسیتی جاذبه‌های توریستی بسیاری دارد، اما به افرادی که می‌خواهند به این شهر سفر کنند توصیه می‌شود مراقب خطراتی مانند سرقت مسلحانه یا دزدی ماشین باشند. این شهر همچنین آمار بالای جنایت علیه زنان را داراست. طبق گزارش‌ها هر روز دو زن در این شهر به قتل می‌رسند.

۶.ترکیه

istanbul

ترکیه نیزبا اینکه مقصد جذابی برای گردشگرهاست، آمار تروریسم زیادی دارد.

۷.کلیولند- ایالات متحده‌ی آمریکا

USA-Cleveland

دومین شهر بزرگ اوهایو نیز به علت وقوع قتل‌ها و جنایات زیاد، مقصد امنی به حساب نمی‌آید.

۸.مالی

Djenne; MaliCopyright Unknown

با اینکه کشور مالی بسیار زیباست، اما به مسافران این کشور همیشه توصیه می‌شود که مراقب خطراتی مانند سرقت کودکان و تروریسم باشند.

۹.کیپ تاون- آفریقای جنوبی

Cape-Town-Overview

گردشگران کیپ تاون را بخاطر زیبایی‌های طبیعی و مناظر بکر و حیات‌وحش آن دوست دارند، ولی به علت فقر و ناآرامی‌های اجتماعی جنایات زیادی در این شهر رخ می‌دهد.

۱۰.ریو دوژانیرو- برزیل

سفر

معروف‌ترین شهر برزیل اگرچه به نسبت دهه‌ی گذشته امن‌تراست، اما هنوز هم گردشگران هنگام سفر به این شهر به دلیل آمار بالای جرائم باید بسیار احتیاط کنند.

منبع

minifeed-ad

نظر شما چیست؟

  • سهراب ۲۲ دی ۱۳۹۴ , ۶:۲۷ ب٫ظ

    یعنی ایران جزش نیست؟ البته من به عنوان ایرانی میدونم که تقریبا امنه! اما خیلی از گردش گرهای خارجی ایران و خیلی خطرناک میدونن. و علتشم اخبار دروغیه که از ایران میشنوند! :(

    • نیلوفر اسدی ۲۲ دی ۱۳۹۴ , ۱۰:۳۱ ب٫ظ

      بله متاسفانه این شایعات درمورد کشور خودمون زیاد هست توی کشورای خارجی، ولی خوشبختانه ایران کشور ناامنی به حساب نمیاد.