ذهن یک هنرمند چگونه است؟

ذهن یک هنرمند

شاید با خود بگویید چه چیزی باعث می‌شود بعضی‌ها هنرمند باشند و بعضی دیگر فاقد توانایی انجام کارهای هنری. حقیقت این است که باید در ذهن افراد به دنبال جواب این سوال باشیم. ذهن هنرمندان به گونه‌ای متفاوت کار میکند، طوری که لحظه‌ای نیست که در استراحت باشد. یک هنرمند به شیوه‌ای متفاوت نسبت به عموم مردم، اتفاقات پیرامون خود را مشاهده می‌کند. عکاسان، نویسندگان، تصویرگران، طراحان و انیمیشن سازان همواره در حال مشاهده و مطالعه عملکرد و روند تمام اتفاقاتی هستند که در اطرافشان در حال رخ دادن است. آنها ذاتاً کنجکاو هستند.

یک هنرمند وقتی در یک روز آفتابی در پارک قدم می‌زند، یا در طبیعت در حال گشت و گذار است، و یا در دریاچه‌ای در حال شنا، یا حتی وقتی به رفت و آمد مردم در یک روز معمولی خیره است، ذهنش درگیر این است که این اتفاقات چگونه در حال رخ دادن است. برخورد نور و برگ‌ها چطور اتفاق می‌افتد؟ همزیستی نور و سایه چطور؟ چگونگی تغییر طیف‌های رنگی نیز توجه ذهن خلاقشان رو جلب می‌کند.

وقتی یک هنرمند به انسان یا حیوانی می‌نگرد، به تمام جزئیات آن توجه دارد. به کوچکترین چین و چروک‌های پوست، پیچ و تاب‌های مو، تمام استخوان‌ها، ماهیچه‌ها و واکنش‌های آن. او رنگ‌های متفاوت را درک می‌کند، نسیم خنک باد را حس می‌کند و متوجه جنب و جوش برگ‌ها است. یک هنرمند صدای جهان را می‌شنود. ما می‌توانیم به تماشای غروب خورشید بنشینیم و از تماشای آن لذت ببریم؛ اما ذهن یک هنرمند در کنار این‌ها، از معجزه این دگرگونیِ آسمان در شگرف است. اون این اتفاق را که باعث تغییر رنگ در تمام عناصر آسمان و زمین می‌شود، در ذهنش مورد کنکاش قرار می‌دهد.

یک هنرمند منظره‌ای را قبل از باران، متفاوت از آنچه بعد از باران است می‌بیند. اون متوجه تغییرات اطراف در هنگام شب است، آن هم نه فقط در ظاهر امر، بلکه در رفتار تمام موجودات و عناصر پیرامون خود؛ از پدیدار شدن حس ترس در کودکان گرفته تا مد آب‌ها و درخشش ستارگان. ذهن او به صورت آگاهانه یا ناخودآگاه از عبور نور بر پوست، سنگ، فلز و دیگر مواد آگاه است. او در هر لحظه به هر اتفاقی که در عنصری اثر می‌گذارد توجه دارد.

ذهن او در تلاش است تا حقایق را موشکافی و مطالعه کند، از آن‌ها الهام بگیرد و چیزی جدید خلق کند. ذهن هنرمندان اینگونه مهندسی شده است تا از اتفاقات به سادگی گذر نکند، بلکه در عمق آن اندیشه کند؛ چرا که آن‌ها به اینکه ساز و کار طبیعت چگونه در هماهنگی و تعامل است، اهمیت می‌دهند. همین‌ها باعث می‌شود تا او بخواهد عناصر و مفاهیم را به گونه‌ای دیگر تغییر دهد، بازسازی کند و زیبایی و شگفتی خلق کند. یک هنرمند هر جایی که می‌رود، هر کاری که انجام می‌دهد، همواره در حال یادگیری است. اگر ذهن شما هم اینگونه کار می‌کند، پس شما هم می‌توانید یک هنرمند باشید.

منبع

minifeed-ad

نظر شما چیست؟

  • Christy ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ , ۱۰:۰۵ ب٫ظ

    Benji always spouts Leftist bullshit, but has the nerve to call himself a "true coqtnrvative&euos; while claiming the right-wing is the problem, ….even though he voted for the idiot President speedily bankrupting the country.

SAPE ERROR: Нарушена целостность данных при записи в файл: /home/minifeed/public_html/wp-content/themes/minifeed-v0.1.2/images/cache/3f9e7ffccc6995af0bc4886a484f1db1/links.db