شیر ، دوستی برای همه‌ی اعضای بدن

شیر

شیر و محصولات لبنی حاوی مواد بسیار غنی و مغذی است که هر فرد باید در سبد غذای روزانه خود آن را در نظر داشته باشد. برای مثال اگر بخواهید بدانید، شیر، پنیر و ماست همه‌ی مواد مفید زیر را به شما هدیه می‌دهند:
کلسیم – برای سلامت استخوان و دندان
فسفر – برای آزاد سازی انرژی
منیزیم – برای عملکرد عضلات
پروتئین – برای رشد و ترمیم
ویتامین B۱۲ – برای تولید سلول‌های سالم
ویتامین A – برای بینایی و سیستم ایمنی بدن
روی – برای سیستم ایمنی بدن
ریبوفلاوین – برای پوست سالم
فولیک اسید – برای تولید سلول های سالم
ویتامین C – برای تشکیل بافت همبند سالم
ید – برای تنظیم نرخ سوخت و ساز بدن ( سرعت سوزاندن انرژی و همچنین نرخ رشد آن)

در کنار همه‌ی اینها شیر و فراورده‌های لبنی خواص درمانی زیادی دارد که ما به مهمترین آنها می‌پردازدیم.

سلامت استخوان
کلسیم یکی از مواد مهم و مورد نیاز برای رشد و تقویت استخوان است.استخوان در طی دوران کودکی و نوجوانی بیشترین رشد را دارد، بهینه سازی مناسب توده‌های استخوانی در این سنین کمک می‌کند تا خطر ابتلا به پوکی استخوان کاهش یابد. پس بسیار مهم است که کودک و نوجوان فراورده‌های لبنی را مصرف کند.

دندان‌ها
تنها ماده‌ی محتوی آب که بین غذا توسط دکترها سفارش شده‌است محصولات لبنی است، کلسیم موجود در آن برای دندان‌ها نیز مفید است، رشد و سالم نگه‌داشتن دندان از ماموریت‌های دیگر کلسیم موجود در محصولات لبنی است.

چاقی
برخلاق باور عموم، تحقیقات نشان داده است، افرادی که شیر و فرآورده های لبنی مصرف می‌کنند لاغرتر از کسانی هستند که این محصولات را مصرف نمی‌کنند. شیر درجات چربی مختلفی دارد و می‌توانید استفاده ار آن  با انتخاب شما صورت گیرد.
همچنان مطالعات نشان داده‌است که شیر و فراورده‌های لبنی می‌تواند به عنوان یک رژیم غذایی کنترل‌ شده‌ی کم کالری مورد استفاده قرار گیرد و به ما برای کاهش وزن بدن مخصوصا در کاهش حجم شکم کمک کند.

فشارخون
استفاده از فراورده‌های لبنی به کاهش فشار خون کمک می‌کند. یک رژیم غذایی شامل میوه، سبزیجات و محصولات لبنی کم‌چرب و کم‌نمک به کاهش فشار خون کمک بالایی می‌کند.
پتاسیم، منیزیم و کلسیم موجود در این فراورده‌ها همه به فشار خون پایین کمک می‌کند.

سرطان
مطالعات نشان داده‌است که مصرف شیر و فراورده‌های لبنی بطور قابل توجهی خطر ابتلا به بعضی سرطان‌ها را کاهش می‌دهد. بطور مثال یک مطالعه بر روی ۴۵.۰۰۰ سوئدی گزارش داده است مردانی که بیش از ۱/۵ لیوان شیر در روز می‌نوشند ۳۵% کمتر در معرض ابتلا به  سرطان هستند.
کلسیم و چربی طبیعی در فراورده‌های لبنی به عنوان محافظ سرطان در روده بزرگ پیشنهاد شده است.

بیماری قلبی و عروقی
مصرف شیر و فراورده های لبنی نیز خطر حمله قلبی را پایین می‌آورد.

دیابت نوع دوم
مطالعات نشان داده‌است که مصرف شیر و فراورده های لبنی خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش می‌دهد.

هیدراتاسیون
هر فرد در روز بطور متوسط و منظم باید ۶ الی ۸ لیوان آب بنوشد و برای هیدراته بودن امری ضروری است، شیر به عنوان محصولی که درصد زیادی از آن را آب تشکیل داده است، می‌تواند بسیار در این امر مفید باشد.

عادات غذا خوردن
بدن افرادی که شیر و  فراورده‌های لبنی مصرف می‌کنند ، جذب بهتری از مواد مغذی دارند و همچنین این افراد در سنین بالاتر عادات غذایی مناسب‌تری خواهند داشت.

منبع

minifeed-ad

نظر شما چیست؟

  • Ethica ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ , ۷:۰۹ ق٫ظ

    Hey Hey, Harry alles Fresh?Be mer gseht da super us! Mer wörde sehr gern weder met der zeme ariehte.Scbrib mer doch bitte uf