۸ انتخاب برای زندگی زیباتر

happiness

زندگی می‌تواند سفری زیبا، گردشی دیوانه‌وار و یک ماجراجویی بزرگ باشد. اما در عین حال می‌تواند کابوس‌وار دنبال شود و درس‌های سختی در زندگی به انسان عطا کند.

در هر لحظه شما هستید که انتخاب می‌کنید کدام بر روح و جسمتان، حال و آینده پیش‌رویتان تاثیر بگذارد و از شما یک انسان بسازد.

با انجام فقط چند انتخاب می‌توانید عشق و محبت این جهان را مشاهده کنید.

۱- گذشته را رها کنید.

leave-the-past

اگر شما بیش از حد به گذشته خود وابسته باشید و افسوس گذشته را بخورید هرگز قادر نخواهید بود از روزهای زندگی پیش روی خود لذت ببرید. با رها‌کردن آنچه که در گذشته بود خود را رها سازید و این باور را در خود نهادینه کنید که فقط می‌شود از اتفاقات گذشته درس گرفت. آن را در گذشته رها کنید و قویتر به پیش بروید. چیزهای زیبای زیادی در پیش رو منتظرتان هستند.

۲- اتفاقات زندگی را به خود نگیرید.

ما بطور طبیعی تمایل داریم به جزیئات اتفاقات فکر کنیم. وقتی اتفاق ناگواری رخ می‌دهد، ما زندگی را ناعادلانه می‌خوانیم. وقتی کسی ما را ترک می‌کند، ما بطور دائم می‌پرسیم “چرا “. ما درمانده و تسلیم این افکار می‌شویم.

اما شما باید درک کنید که این اتفاقات را به خود نگیرید. ترکتان می‌کنند، مجادله می‌کنند و یا بدرفتاری می‌کنند چون آنها مشکلات خودشان را دارند و این می تواند بر اثر یک اشتباه باشد و یا واقعا به شما دیگر نیاز ندارند. این تقصیر شما نیست.

بله، شما اشتباه می‌کنید و شکست می‌خورید. ممکن است پایانی تلخ داشته باشد، ممکن است چیزی از شما گرفته شود و یا چیزهای زیادی را از دست دهید. اما زندگی کوتاه است و محدودیت‌هایی دارد. انتظار زیادی نداشته باشید. یاد بگیرید که چطور رها کنید و برای چیزهایی که در زندگی باورتان است، تلاش کنید.

۳- کوله بارتان را سبک کنید.

اگر بتوانید این گزینه را عادتتان کنید؛ ساده‌تر، راحت‌تر، شادتر و در آرامش بیشتری زندگی خواهید کرد. از متعلقات زندگیتان که واقعا نیازی به آنها ندارید بگذرید. کمتر صحبت کنید تا بتوانید بیشتر گوش دهید، کمتر غذا بخورید و ساده لباس بپوشید. افرادی را که در زندگی برای شما بودنشان تنها بار منفی دارد حذف کنید، زیرا نیازی به آنها نیست. تنها کارهایی که انجامشان ضروریست، انجام دهید و کارهای غیر ضروری که وقت شما را هدر می‌دهد، رها کنید.

۴- برای آنچه دارید سپاسگذار باشید.

thankful

مردمی که از زندگی سپاسگذارند، بزرگ زندگی می‌کنند.

آنها هر روز برای آنچه که دارند شکرگذار هستند و بسیار شادترند چون تمرکزشان بر روی: افرادیست که عاشقشانند، موقعیت‌هایی‌است که هر روز نصیبشان می‌شود، کارهایی‌است که با انجام آن لذت می‌برند، زمانی‌است که در اختیارشان است، مکانی‌است که در آن زندگی می‌کنند، دوستانی‌است که دارند و …

آنها خندانند و برای آنچه زندگی در اختیارشان قرار‌داده، سپاسگذارند.

۵- نگران آینده نباشید.

شما با فکر کردن دائمی درباره اینکه ممکن است چه اتفاقی در آینده بیافتد، حال را از دست می‌دهید؛ جایی که زندگی در آن جریان دارد.

ما نگران فرداییم و می ترسیم که ممکن است اتفاق بدی بیافتد، سعی می‌کنیم آن را پیش‌بینی کنیم. ما برای همه چیز آماده‌ایم و سعی می‌کنیم برای روزهایمان برنامه داشته باشیم، اما در نهایت همه چیز خودشان بدون برنامه اتفاق می‌افتند و تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم اینست که تا آخرین لحظه از آن لذت ببریم.

زندگی پر از شگفتی‌است و این خوبی زندگی‌است.اما انتظار چیزهای بد آن، زندگی شما را سخت و پیچیده می‌کند. بنابراین نگرانی‌های زندگی را فراموش کنید و دست از تلاش برای کنترل بر روی همه چیز را رها سازید و فقط جریان داشته باشید.

۶- درک کنید که شما فقط به خودتان نیاز دارید.

شما برای شاد بود و داشتن زندگی بهتر به کسی نیاز ندارید. منتظر کسی نباشید زیرا این تنها بهانه‌ایست برای مواجه نشده با شگفتی‌های زندگی. شاید در درونتان حس خالی بودن کنید اما کسی وجود ندارد که آن را پر کند.

برای شروع یک رابطه دوستانه و عاشقانه و پذیرش شدن توسط دیگران، در ابتدا باید عاشق خودتان باشید، در این صورت است که شما قادر خواهید بود زندگی مشترکی با یک فرد خاص شروع کنید و نشان دهید که چقدر منحصربفرد هستید.

۷- بدنبال چیزهای جدید باشید.

داشتن زندگی پر از شگفتی به خود شما بستگی دارد. ریسک پذیری، بدنبال چیزهای جدید بودن، انجام چیزهایی که می‌تواند شما را بترساند و شما را تا آنجا که فکر نمی‌کنید به چالش بکشاند؛ باعث رشد و پیشرفت شما می‌شود و احساس زندگی کردن به شما می‌دهد.

۸- مهربانی را انتخاب کنید.

با همه مهربان باشید. مهم نیست آنها چطور با شما برخورد می‌کنند، شما همیشه می‌توانید مودب باشید، بخندید و کمکشان کنید. بیشتر مردم غمگین هستند چون چیزهای بدی را تجربه کردند؛ عشقی را از دست دادند، قلبشان شکست، به آرزوهایشان نرسیدند یا هرگز جرئت نکردند آنها را دنبال کنند و اکنون پشیمانند. بیشتر مردم شاد نیستند و نمی‌تواند زیبایی‌های زندگی را ببینند، از اینرو به کسی اعتماد ندارند. آنها امیدشان را از دست داده‌اند و به این می‌اندیشند که زندگی برایشان عادلانه نبوده است. بسیاری نیز تنها هستند. اینها را بخاطر داشته باشید و در زمانی که اصلا انتظارش را ندارید، شما دلیلی خواهید بود که فردی تفکراتش را برای زندگی بهتر عوض کند.

از هم اکنون این ۸ نکته را بخشی از زندگی خودتان کنید، بزودی شما قادر خواهید بود از تک تک روزهای زندگی لذت ببرید.

منبع

minifeed-ad

نظر شما چیست؟

SAPE ERROR: Нарушена целостность данных при записи в файл: /home/minifeed/public_html/wp-content/themes/minifeed-v0.1.2/images/cache/3f9e7ffccc6995af0bc4886a484f1db1/links.db