آیا خرید درمانی واقعاً در بهبود افسردگی موثر است؟

27-retail-therapy.w750.h560.2x

در یک تحقیق صورت گرفته در امریکا مشاهده شده بیش از نیمی از مطالعه شوندگان ( شامل 62 درصد از زنان و 40درصد مردان ) تایید کرده‌اند که به خرید رفتن و خریدن خرده ریزها در بهبود حالتشان موثر بوده و بعد از خرید حس خوبی به آنها دست داده‌است. ما در اینجا به چند اتفاق که در اثر خرید کردن در ما رخ می‌دهد اشاره می‌کنیم.

فواید دوش آب سرد

coldshower-f

استفاده از دوش آب سرد بجای آب گرم فواید غافلگیر کننده‌ای برای سلامتی دارد، از چربی‌سوزی گرفته تا کاهش افسردگی، شادابی پوست و یا سلامتی جسم.
برای بسیاری از ما بارها اتفاق افتاده که نیاز به حمام کردن داشته باشیم ولی متاسفانه آخرین نفری هستیم که نوبت به دوش گرفتن ما می‌شود یا درست در لحظه‌ای دردناک که شدیداً نیاز به دوش گرفتن داریم  متوجه می‌شویم آب حمام سرد است، یا دقیقاً وسط دوش گرفتن ناگهان کسی شیر آب گرم را باز می‌کند و ما را با آب سرد استخوان سوز در حمام تنها می‌گذارد. در این لحظه بجای یک حمام لوکس داغ بخصوص در وسط زمستانی سرد خودمان را در حالت خشم و لرز در گوشه‌ای از حمام می‌بینیم اما این اتفاق ممکن است بطور غیر منتظره‌ای برای سلامتی ما مفید باشد.
کاهش تدریجی دمای آب و رساندن آن به آب خیلی سرد در هنگام دوش گرفتن که به دوش جیمز باندی یا دوش اسکاتلندی معروف است می‌‎تواند فواید بسیار موثری بر روی جسم و پوست ما بگذارد.

فواید گوش دادن به موسیقی

Cute-baby-with-bigg-headphones-funny-image-e1433404860999

اگر بخواهیم در مورد گوش دادن به موسیقی کاوش کنیم در می‌یابیم گوش دادن به موسیقی از دوران باستان وجود داشته است، دیوار نگاره‌های باستانی نشان می‌دهد انسان‌ها پیش از کسب توانایی در صحبت کردن در قالب موسیقی به دیگران ابراز وجود می‌کردند و هنر خود را به نمایش می‌گذاشتند.

صرف‌نظر ازینکه گوش دادن به موسیقی برای اغلب افراد از جمله تفریحات لذت‌بخش است مانند هر کار دیگری ممکن است فواید و مضراتی برای ما داشته باشد، اما امروز قرار نیست از مضرات موسیقی صحبت کنیم فقط قرار است به برخی از فواید گوش دادن به موسیقی که توسط محققان اثبات شده اشاره کنیم.

عادت‌های بدی که موجب خستگی می‌شوند

tired

بهتر است بدانیم نخوابیدن یا کم خوابیدن تنها دلیل احساس خستگی ما در طول روز نیست، بلکه کارها و عادت‌های کوچکی که انجام می دهیم یا نمی‌دهیم می‌تواند باعث احساس خستگی چه از نظر روحی و چه جسمی در ما شوند. محققان دریافتند اگر شما به اندازه‌ی کافی استراحت کردید ولی همواره در طول روز احساس خستگی می‌کنید ممکن است یکی از عادت‌های زیر را انجام می‌دهید یا انجام نمی‌دهید.

داستان زندگی خود را تغییر دهید

تغییر داستان زندگی

هرگاه وظیفه‌ای را برعهده می‌گیریم یا تغییری در زندگی خود ایجاد می‌کنیم- حال می‌خواهد بدست آوردن شغلی جدید باشد یا تغییر یک عادت- داستانی درباره‌ی آن برای خود می‌سازیم. داستان زندگی هر شخص متفاوت است. ما قهرمان داستان زندگی خود هستیم اما متاسفانه این داستان، داستان دلنشینی نیست زیرا قهرمان این داستان خودش را باور ندارد. درحقیقت ما قهرمان خوبی برای داستانمان نیستیم، برای موفق شدن تلاش چندانی نمی‌کنیم و این داستان را در مسیر اشتباهی پیش می‌بریم.

SAPE ERROR: Нарушена целостность данных при записи в файл: /home/minifeed/public_html/wp-content/themes/minifeed-v0.1.2/images/cache/3f9e7ffccc6995af0bc4886a484f1db1/links.db