بگذارید دیگران برایتان عکس انتخاب کنند

عکس

در واقع ما برای انتخاب اینکه کدام یک از عکس‌هایمان بیشتر شبیه خودمان است و کدام عکس چهره‌ی بهتری از ما نشان می‌دهد شخص مناسبی نیستیم. تحقیقات این واقعیت را به خوبی نشان داده‌است. پس دفعه‌ی بعد که قصد انتخاب یک عکس برای پروفایلتان را داشتید، انقدر سختگیری نکنید و اجازه دهید کس دیگری این کار را برای شما انجام دهد.دیوید وایتِ محقق و تیم او از UNSW استرالیا (University of New South Wales) با انجام یک سری آزمایشات متداخل به این نتیجه رسیدند که ما صورت تحریف شده‌ای از آن‌گونه که به نظر می‌رسیم داریم. یعنی در واقع مغز ما در آن برداشتی که از عکس میکنیم دخالت میکند. تحقیقات وایت و تیمش با ۱۳۰ دانش آموز شروع شد. ابتدا از داوطلبان خواسته شد که ۱۰ عکس از فیسبوک خود دانلود کنند و بگویند که کدام یک از آن‌ها نزدیک‌تر به چهره‌ی اصلی خودشان است.
در قدم بعد از شرکت کننده‌ها خواسته شد تا روبه روی یک وبکم بنشینند. آن وبکم از آنها دو عکس میگرفت.یکی با لبخند و دیگری با حالت عادی و خنثی صورتشان.
و همینطور بدون آن‌که بدانند علاوه بر وجود وبکم ۱۶ دانش آموز دیگر به کسانی که تک تک بر روی آن صندلی روبه روی وبکم برای یک دقیقه نشسته بودند نگاه می‌کردند. از تماشاچیان خواسته شد که به عکس‌های این افراد نیگاه کنند و بگویند کدام به چهره‌ی آن‌ها نزدیک‌تر است و امتیاز بدهند.از شبیه‌ترین تا متفاوت ترین.

عکس
همه‌ی این آزمایشات و امتحانات این واقعیت را روشن کردند که عکس‌هایی که صاحبشان آن‌ها را انتخاب کرده بودند ۷ درصد کمتر از بقیه عکس‌ها با چهره‌ی خودشان مطابقت کامل داشت. همچنین عکس‌هایی که توسط بقیه که کاملا با صاحب عکس غریبه بودند انتخاب شده بود مطابقت بهتری با چهره‌ی خودشان داشت.
وایت از نتایج آزمایش شگفت‌زده شده بود. به نظر می‌رسید که کسی که صاحب عکس است بتواند انتخاب‌های بهتری نسبت به غریبه‌ها داشته باشد.چون با این چهره و صورت زندگی می‌کند. ولی میتوان گفت که کسی که صاحب عکس است چون دقت بیشتری بر روی اجزای صورت خود دارد پس نسبت به انتخاب عکس خوب نیز سخت گیرتر است و درواقع عکسی را انتخاب میکند که او را بهتر نشان بدهد.
پس انتخاب عکس‌های مناسب را به دیگران بسپارید و از نتیجه مطمئن باشید.

منبع

minifeed-ad

نظر شما چیست؟