آیا می‌توان چند زبان مختلف را به طور همزمان آموخت؟

زبان

اشخاصی که می‌خواهند به کشورهای دیگر سفر کنند، لازم است یک یا چند زبان خارجی را بیاموزند. بعضی افراد برای یادگیری زبان، کتاب‌های زیادی مطالعه می‌کنند، بعضی‌ها فیلم تماشا می‌کنند و بعضی دیگر فقط از طریق مکالمه اقدام به یادگیری زبان می‌کنند. اما چه چیزی برای یادگیری زبان می‌تواند به ما کمک کند؟ چگونه می‌توان چند زبان مختلف را به طور همزمان آموخت؟

برای دستیابی به این هدف، چند راه حل می‌توان پیشنهاد کرد که برای برخی افراد ممکن است ساده به نظر برسند و یا برای برخی دیگر دشوار بوده و جذاب نباشند.

۱. بدانید که چرا می‌خواهید این زبان‌ها را بیاموزید. به این فکر کنید که آیا لازم است چند زبان را در مدت زمان کوتاه و باهم فراگیرید، یا تنها با اکتفا به یکی از آن‌ها می‌توانید به هدف خود برسید و به راحتی به چند کشور سفر کنید.

۲. از هر زبان کتاب و دیکشنری تهیه کنید. ولی همه‌ی تمرکز خود را روی خواندن کتاب نگذارید، در این صورت یادگیری برای شما خسته کننده و زمان‌بر می‌شود.

زبان

۳. گوش دادن به فایل‌ها و کتاب‌های صوتی، موسیقی، اخبارو برنامه‌های تلویزیونی می‌توانند برای یادگیری تلفظ صحیح بسیار مفید باشند. هرچه می‌شنوید، تکرار کنید.

۴. شاید در این چند زبانی که قصد فراگیری آن‌ها را دارید کلمه‌هایی وجود داشته باشند که معنای یکسان دارند. از این شباهت‌ها آگاه باشید، زیرا ممکن است این شباهت‌ها شما را سردرگم کنند.

۵. هر زبان را در ساعت جداگانه تمرین کنید. توصیه میشود که فقط دو جلسه در روز را به تمرین اختصاص دهید.

۶. برای هر زبان یک جعبه‌ی جداگانه تصورکنید. هرگاه احساس کردید که گیج شده‌اید، کلمه‌های هر کدام را در جعبه‌ی ذهنی مخصوص به خود قرار داده و آن‌ها را از هم جدا کنید.

زبان

۷. برای هر زبان یک شخصیت مانند یک انسان خیالی تصور کنید تا بتوانید آن‌ها را از هم به راحتی تشخیص دهید.

۸. مکالمه با یک فرد بومی هر زبان بسیار تاثیر گذار است و یادگیری را ساده‌تر می‌کند.

۹.درباره‌ی تاریخ و فرهنگ کشور‌هایی که می‌خواهید زبان آن‌هارا بیاموزید تحقیق کنید.

۱۰. به یاد بیاورید که چرا می‌خواهید این زبان‌ها را بیاموزید. روزهای سختی را برای رسیدن به اهدافتان پیش رو خواهید داشت، اما به درستی برنامه‌ ریزی کنید و به مسیر خود ادامه دهید.

منبع

minifeed-ad

نظر شما چیست؟