مرداب کوماراکم ، یکی از جاذبه‌های توریستی هندوستان

کوماراکم

شاید وقتی از کشور هند نام برده می‌شود بی اختیار به یاد ازدحام جمعیت، شلوغی و سر و صدا، آلودگی و مواردی از این دست بیفتید. اما زیبایی‌های طبیعت در همه جا وجود دارد. از هندوستان کمتر به عنوان یک کشور توریستی یاد می‌شود مگر به دلیل وجود آثاری همچون تاج محل. اما اجازه دهید شما را با یکی از مناظر زیبا و توریستی این کشور آشنا کنیم.

در ایالت کرالا دریاچه‌ای به نام ومبناند قرار دارد که در پشت آن مرداب کوماراکم با پوشش گیاهی پیرامون خود زیبایی خاصی به اطراف بخشیده است. از نشانه‌های این منطقه وجود قایق‌هایی به شکل خانه است که امروزه بیشتر جهت مصارف تفریحی برای توریست‌ها استفاده می‌شود. این منطقه در ابتدا در اوایل دهه هشتاد میلادی توسط بریتانیایی‌ها برای گذراندن اوقات فراغت استفاده میشد و در حال حاظر یکی از مکان‌های تاریخی محسوب می‌شود که بومیان آن بسیاری از اصالت‌های خود را حفظ کرده‌اند؛ هرچند گردشگران هم می‌توانند مطمئن باشند که امکانات دنیای مدرن را می‌توانند در آنجا پیدا کنند.

کوماراکم

کوماراکم از طرف دولت به عنوان منطقه گردشگری انتخاب و معرفی شده و در آن امکانات رفت و آمد، قایقرانی و ماهیگیری برای توریست‌ها در نظر گرفته شده است. این منطقه غنی از گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری است که دیدن آن باعث می‌شود به افسانه‌ها ایمانِ دوباره بیاورید. از آنجایی که این برکه در مناطق گرمسیری واقع شده، درهایش در تمام فصول سال به روی بازدید کنندگان باز است.

کوماراکم

بد نیست بدانید که نزدیک‌ترین ایستگاه قطار با این دریاچه ۱۳ کیلومتر فاصله دارد که شاید زیاد به نظر برسد اما این فاصله توسط سرویس حمل و نقل عمومی مانند تاکسی و اتوبوس تحت پوشش قرار دارد. همینطور فرودگاه بین‌المللی کوچین نیز در فاصله ۹۴ کیلومتری از این منطقه قرار دارد. در ادامه مناظر بیشتری از این بهشت زیبا در ملاحضه می‌فرمایید.

کوماراکم

کوماراکم

کوماراکم

کوماراکم

کوماراکم

کوماراکم

کوماراکم

منبع

minifeed-ad

نظر شما چیست؟