۶ نکته‌ی مهم درباره‌ی رابطه عاطفی که باید بدانید

رابطه

داشتن یک رابطه‌ی شاد و موفق چیزی است که تمام زوج‌ها به دنبال رسیدن به آن هستند. در ابتدا و ورود به رابطه‌، همه پر از شور و هیجان عاطفی هستند و حس می‌کنند که این هیجان زیاد و خروشان تا ابد همراه آن‌ها خواهد بود و هیچ چیز نمی‌تواند مانع رابطه‌شان شود.
اما این آتش هیجان‌ انگیز عشق در رابطه نیز مانند هر آتش دیگر بعد از مدتی فروکش می‌کند و رو به خاموشی می‌گذارد. اما همانطور که با تغذیه، دادن هیزم و دور کردن خاکسترها از آتش می‌توانید به آتش جانی دوباره دمیده و آن را شاداب نگه دارید، رابطه را نیز می‌توانید با حذف مسائل زائد، تقویت و رشد آن و رسیدگی به امور مربوطه زنده و شاداب نگه دارید. هر چند به اندازه‌ی تمام انسان‌ها و روابط نکات متفاوت برای حفظ طراوت رابطه وجود دارد، اینجا چند مورد از آن‌ها که عمومیت دارند را با شما در میان می‌گذاریم:

۱- ارتباط شفافی داشته باشید
هنگامی که شما عاشق فرد دیگری می‌شوید و با او وارد رابطه می‌شوید، قبول می‌کنید که یک شخص دیگر در زندگی شما شریک شود. این شراکت در زندگی به آن معناست که بهتر است افکار و عقاید خود را با او به طور واضح در میان گذاشته و شریک شوید. گاهی افراد قدرت کلام را دست کم گرفته و فکر می‌کنند طرف مقابل خود باید حدس بزند که چه فکر و ایده‌ای در ذهن داریم، حال آنکه شخص دیگر هیچ گونه قدرت پیشگویی یا ذهن‌خوانی ندارد. ما باید با صراحت با او صحبت کرده و کمک کنیم تا ما و شخصیت درونی‌مان را بهتر بشناسد.

۲- همدیگر را ببخشید
همه‌ی ما می‌دانیم که هیچ انسان کاملی در دنیا وجود ندارد. اگر قصد ایجاد یک رابطه‌ی طولانی و با دوام برای آینده خود دارید از حالا باید به فکر یادگیری بخشیدن طرف مقابلتان باشید. نیازی نیست طرف مقابلتان روز بدی داشته باشد یا در شرایط سختی باشد، حتی در بهترین روز‌ها و احساسی‌ترین ساعت‌ها نیز ممکن است شریک شما دست به کاری بزند که ناخواسته باعث آزار و اذیت شما شود. اگر این خاکسترهای ناراحتی را به موقع دور نریزید و اجازه بدهید مانند کینه در دل شما انبار شود، پس از مدتی خواهید دید که آتش شما دیگر فروغ آنچنانی ندارد.

۳- هر کسی می‌تواند روزهای بدی داشته باشد
مهم نیست امروز چند شنبه است یا در چه تاریخی قرار دارید، هر روز می‌تواند یک روز بد برای یک انسان باشد، به دلیل فشارهای کاری، خانوادگی، مشکلات جسمی یا حتی یک بدخوابیدن ساده در شب قبل. در بعضی روز‌ها انسان‌ها ممکن است بداخلاق‌تر باشند و حس کنیم خلق و خوی تنگی دارند. به عنوان کسی که شریک زندگی کس دیگری شده‌ایم وظیفه داریم این روز‌ها را درک کرده و بنا به نیاز نسبت به آن عکس العمل نشان بدهیم. ممکن است نیاز باشد او را ساعتی تنها بگذاریم، یا کنارش به او آرامش بدهیم یا از تندخویی او بگذریم تا اوضاع به حالت عادی برگردد.

۴- با او مهربان باشید
انسان از بدو پیدایش و هنگامی که در شکم مادر است تشنه‌ی محبت و مهربانی دیدن است. حال که شما به او از هر انسان دیگری نزدیک‌تر شده‌اید، باید بیش از همه به او محبت کنید. نیازی نیست در تمام ساعات شبانه روز کنار او باشید یا به او محبت کنید، تنها در ساعات پرفشار و هنگام خستگی اگر از جانب شما به اندازه‌ی کافی محبت ببیند تا ابد خوشحال می‌ماند. محبت کردن می‌تواند گاهی با دقت گوش دادن، توجه کردن، هدیه دادن یا حتی گفتن جملات محبت آمیز باشد. هیچ وقت ارزش گفتن کلمات و جملات احساسی را حتی اگر برای هزارمین بار باشد دست کم نگیرید.

۵- ارزش متعهد بودن
هیچ عشقی حقیقی‌ای بدون تعهد دادن وجود ندارد. می‌توانید عشق خود را با هزاران کلمه و جمله توصیف کنید، اما هیچ چیزی بالاتر از تعهد در رابطه وجود ندارد. هنگامی که هر دو طرف از تعهد طرف مقابل مطمئن باشند و بدانند محور زندگی یکدیگر هستند و هر اتفاقی را با هم به اشتراک می‌گذارند آرامش وصف ناپذیری بر رابطه‌شان جاری می‌شود.

۶- با هم بخندید
اینکه خندیدن بهترین مسکن موجود در دنیاست بر هیچ‌کس پوشیده نیست. اما چیزی شگفت‌انگیزتر از خندیدن دو نفر که عاشق هم هستند با هم وجود دارد؟ خندیدن و شادی با هم می‌تواند علاوه بر استحکام بخشیدن به رابطه‌تان، کمک کند از موانع سخت و غم‌های خود عبور کنید. سعی کنید همیشه ترفندی برای خنداندن طرف مقابلتان در آستین داشته باشید.

منبع

minifeed-ad

نظر شما چیست؟

  • سانجان ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ , ۲:۲۵ ق٫ظ

    مطلب بسیار جالب و فوق العاده ای بود. امیدوارم همیشه از این مطالب بیشتر بنویسید.

    • Precious ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ , ۱۰:۰۷ ق٫ظ

      as for the moment, I havent heard of any RCA to wireless adapter yet but you can get a muilmiedta server instead. It connects to your stereo and it has a wireless function.

SAPE ERROR: Нарушена целостность данных при записи в файл: /home/minifeed/public_html/wp-content/themes/minifeed-v0.1.2/images/cache/3f9e7ffccc6995af0bc4886a484f1db1/links.db