چگونه بهره‌وری خود را افزایش دهیم؟

بهره‌وری

به سختی می‌توان دلیل موفقیت بعضی‌ها را مهارت آن‌ها در یک حرفه‌ی خاص دانست. انسان‌های موفق معمولاً اشخاص چند بعدی هستند، قادرند کارهای متفاوتی را مدیریت و در چند پروژه مشارکت کنند، آن هم به صورت همزمان. موفقیت می‌تواند شامل کمی هوش، مقدار زیادی علاقه و دسترسی به اندک سرمایه‌ای باشد. اما این‌ها فقط ذره‌ای از ترکیبات ممکن در این راه پر فراز و نشیب است.

در پشت پرده‌ی انبوهی از کارها و دستاورد‌های شگرف، افراد موفقی حضور دارند که تلاش‌شان ما را به حیرت وا می‌دارد، طوری که با خود می‌گویم یک شخص در طول زندگی خود چگونه می‌تواند دستاوردهایی به این بزرگی داشته باشد.

برای نمونه لئوناردو داوینچی که روزهای خود را پیرامون کنجکاوی سیری‌ناپذیر و خلاقیت بی‌همتایش سپری می‌کرد؛ و یا Rumour که به عنوان یک مخترع ایتالیایی شناخته می‌شود با معرفی چرخه‌ی خواب غیر معمولی‌ای که این روزها از آن به عنوان چرخه‌ی Uberman یاد می‌شود قصد داشت از ساعت‌های زندگی خود بهره‌ی بیشتری ببرد. در این چرخه‌ی خواب که در شبانه روز تکرار می‌شود ۶ چرت ۲۰ دقیقه‌ای با فواصل ۴ ساعته وجود دارد. بدین ترتیب شخص می‌تواند ساعات بیشتری از روز خود را به کارهای مفید بپردازد.

برگردیم به زمان حال؛ در دنیایی که با شتاب هرچه بیشتر در حال پیشرفت است و حواس پرتی‌هایی که از هر طرف انسان را از مسیر اصلی خود باز می‌دارد، کارآفرینان و مدیران کسب و کار باید بتوانند خود را به طریقی در کورس رقابت نگه دارند و بهره‌وری خود را در حد استاندارد حفظ کنند. این درحالیست که در این آشفته بازار، باید وقتی را هم با خانواده و دوستان سپری کرد.

اما می‌توان برنامه‌ی روزانه خود را طوری اصلاح کرد که از وقت با ارزشمان برای کارهای مهم‌تر و اهداف اصلی‌تر استفاده کرد تا با انجام آن‌ها لذت بیشتری را تجربه کنیم. نیازی نیست که تمام تایم‌لاین اینستاگرام یا توییتر را بخوانیم، نیازی نیست به عضویت تمام گروه‌ها و کانال‌های تلگرام در آییم، نیازی نیست تمام این کارهای بیهوده را انجام دهیم؛ چرا که با انجام ندادن آن‌ها آسمان به زمین نخواهد آمد همانطور که با انجامِ آن‌ها نیز چیز عایدمان نمی‌شود. اما می‌توان از این وقتی که بدین صورت می‌خریم، برای گذران با خانواده، مطالعه مفید، افزایش مهارت‌ها و به انجام رساندن پروژه‌هایمان و یا حداقل برای کمی استراحت، استفاده کنیم.

منبع

minifeed-ad

نظر شما چیست؟

  • Livia ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ , ۱۱:۲۳ ب٫ظ

    One of your wardbores! ha ha! love it.Lovely post – love the story of how you got together with your man and thanks for sharing a slice of your life with the pics of your home. (love the nailpolish photo)

SAPE ERROR: Нарушена целостность данных при записи в файл: /home/minifeed/public_html/wp-content/themes/minifeed-v0.1.2/images/cache/3f9e7ffccc6995af0bc4886a484f1db1/links.db