کمک کنید فرزندان‌تان شاد باشند نه اینکه فقط موفق باشند

parents

والدینی وجود دارند که خیال می‌کنند فرصتی به آنها داده شده است تا بتوانند رویاهایشان را عملی کنند اما این‌بار توسط فرزندان خود. Catherine Pearlman نویسنده‌ی Huffington Post با قاطعیت می‌گوید که فقط علاقه ندارد که فرزندانش به دانشگاه بروند بلکه بیشتر آنها را ترغیب به شرکت در فعالیت های فوق برنامه و داوطلبانه می‌کند‌. او بیشتر مایل است تا اجازه ‌دهد فرزندان خودشان مسیر خود و جهان اطراف خود را کشف کنند و همچنین درکانون خانواده تربیت و پرورش یابند‌.

Pearlman می‌داند که گاهی انتظارات غیرمعقول در خانواده‌های متوسط به بالا و مرفه وجود دارد‌. در واقع مقاله‌ی اخیر در Atlantic یک سوال جالبی را مطرح می‌کند‌: چرا والدین ثروتمند فشار زیادی را به بچه‌های خود وارد می‌کنند‌؟ تحقیقات نشان می‌دهد نشانه‌هایی از افسردگی‌، اضطراب‌، و بزهکاری با نرخ بسیار بالایی از حد متوسط در جوانان خانواده های مرفه دیده می‌شود و محققان بر این باورند که محیط پرفشار خانه و مدرسه عامل مهمی در به وجود آمدن این مشکل است‌.

همچنین در این مقاله اشاره می‌کند که تنها والدین در این مسئله مقصر نیستند‌. اقتصاد یک کشور عاملی است محرک در بالابردن سطح تحصیلات افراد به‌طوریکه که اینها تنها دام‌های دانش هستند و باعث خلق حس رقابتی در خانواده‌های تحصیل‌کرده می‌شوند‌. والدین تمام سعی خود را می‌کنند تا هرچه بیشتر فرزند خود را کمک کنند‌، در حالیکه اگر جوامع مسئله‌ی تحقیر قشر متوسط به پایین جامعه را نداشت ممکن بود خانواده‌ها فشار کمتری به فرزندان خود در سنین پایین مانند ثبت‌نام در بهترین و سخت‌گیرانه‌ترین مدرسه‌ها بیاورند‌.

در مقاله‌ی Pearlman او بیان می‌کند که شاید فرزندانش به دانشگاه بروند اما نه بلافاصله بعد از دبیرستان، به این خاطر که ممکن است آنها بخواهند کمی به خود استراحت بدهند و به سفر بروند یا برای اولین بار خودشان را پیدا کنند‌. آیا واقعا والدین قادرند فرزندی را که علاقه‌ای به رفتن به دانشگاه ندارد بپذیرند ‌؟ شاید او بخواهد به هنرستان فنی برود و بعد از آن برای تمام عمرش یک جوشکار بشود‌. آیا ما میتوانیم انتخاب‌های فرزندانمان را قبول‌کنیم زمانیکه در مسیری قرار گرفته است که از نظر ما راه موفقیت نیست‌ ؟ یا حداقل وقتی‌که می‌دانیم این مسیر معیارهای مالی و منزلت اجتماعی را شامل می‌شود چطور؟

شاید شما نیز فرزندان را راهی برای تحقق رویاهای گذشته و دست نیافته‌ی خود می‌دانید‌، اما باید بدانید برای کمک به فرزندان خود بهتر است رضایت و شادی و آرامش آنها را خواستار باشید تا آنها بتوانند به صلح درونی با خود دست یابند‌.

منبع

minifeed-ad

نظر شما چیست؟

SAPE ERROR: Нарушена целостность данных при записи в файл: /home/minifeed/public_html/wp-content/themes/minifeed-v0.1.2/images/cache/3f9e7ffccc6995af0bc4886a484f1db1/links.db