دوستی به نام چای سبز

چای سبز

می‌توان چای سبز را به‌ عنوان یکی از سالم‌ترین نوشیدنی‌های موجود بر روی این سیاره دانست. چای سبز با آنتی اکسیدان‌ها و مواد مغذی که دارند، تاثیرات مثبت زیادی بر بدن دارد. از جمله این تاثیرات می‌توان به بهبود عملکرد مغز، سوزاندن چربی، کاهش خطر ابتلا به سرطان و بسیاری دیگر از این تاثیرات باور نکردی اشاره کرد. بیایید کمی جزئی‌تر به این موضوع نگاه کنیم.

چای سبز حاوی ترکیبات فعال زیستی است که می تواند سلامت را بهبود ببخشد
چای سبز بیش از یک مایع فقط سبز است. چای سبز ماده‌ای دارد که می‌تواند آزاد شدن رادیکال‌های موجود در بدن انسان که در پیری نمود بیشتری خواهد داشت را کاهش دهد و همچنین محافظی باشد برای سلول‌ها و ملکول‌های بدن .
یکی از ترکیبات بسیار مهمی که در چای سبز وجود دارد  گالات (EGCG) نام دارد که به درمان بیماری‌های مختلف کمک می‌کند و دانشمندان بر این باورند که بدلیل وجود همین ماده چای سبز بسیار مفید است. امروزه مارک‌های مختلفی از چای سبز  در بازار وجود دارد که علت آن می‌تواند درجه‌ی فلوراید موجود در چای سبز باشد.

تاثیر بر عمکرد بهتر مغز و هوش انسان
عنصری که می‌تواند ذهن شما را هشیار نگه‌دارد کافئین موجود در چای سبز است. البته کافئین موجود در چای سبز به اندازه‌ی قهوه نیست اما به اندازه‌ای می‌باشد که واکنش هوشیارانه‌ی شما را بر روی مسائل مختلف روزمره برانگیزد.
کافئین به بهبود روند مغز، خوش خلقی، هوشیاری و حافظه کمک می‌کند.
البته بهتر است به ماده اسید‌ آمینه موجود در چای سبز نیز اشاره کرد، ماده‌ای که می‌تواند از سد‌های خونی عبور کند.

سوزاننده چربی و تاثیرات مثبت فیزیکی
مطالعات و تحقیقات زیادی در این باره شده است، و همه‌ی مطالعات نشان‌داده اند که مصرف چای سبز سوخت و ساز بدن را تسریع می‌کند. خود کافئین نشان داده است که عملکرد فیزیکی بدن را بهتر می‌کند.

آنتی اکسیدانهای موجود در چای سبز میتواند خطر انواع مختلف سرطان را کاهش دهد
سرطان در حالت ساده اینگونه تعریف می‌شود: افزایش بی‌رویه و بدون کنترل سلول‌های بدن. و همین خود یکی از علت‌های پیشرو در مرگ و میر جهان است. آنتی اکسیدان‌ها محافظ بسیار عالی دربرابر این موضوع هستند. پس بسیار منطقی‌است چای سبز که خود سرشار از آنتی‌ اکسیدان است به عنوان محافظی برای سرطان معرفی شود.
سرطان سینه : مطالعات نشان می‌دهد که زنانی که چای سبز می‌نوشند ۲۲ درصد کمتر در معرض این بیماری که شایع‌ترین سرطان در زنان می‌باشد، هستند.
سرطان پروستات: مطالعات دیگری در مردان نشان می‌دهد آنهایی که چای سبز می‌نوشند ۴۸ درصد کمتر در معرض این بیماری که شایع‌ترین سرطان در مردان می‌باشد، هستند.
سرطان روده بزرگ: دانشمندان با مطالعه بر روی ۶۹۷۱۰ زن چینی دریافتند که مصرف کنندگان چای سبز ۵۷ درصد کمتر به سرطان روده بزرگ دچار می‌شوند.
مطالعات زیادی در این باره صورت گرفته است و همه‌ی آنها به مزایای زیاد چای سبز اشاره کرده‌اند.

از دیگر فواید چای سبز می‌توان به سلامت دهان و دندان، کشتن باکتری‌های موجو در بدن، کاهش خطر مبتلا شدن به بیماری پارکینسون و آلزایمر در دوران پیری، کاهش خطر میتلا شدن به دیابت نوع دوم  که ۳۰۰ میلیون نفر در جهان به آن مبتلا هستند، و بسیاری تاثیرات مثبت دیگر اشاره کرد.
پس مطمئن شوید که از چای سبز استفاده می‌کنید.

منبع

minifeed-ad

نظر شما چیست؟