درباره‌ی نقشه ی گوگل بیشتر بدانید

نقشه

نقشه ی گوگل یا Google maps امروزه نقش زیادی در پیدا کردن بهترین مسیرها برای رسیدن به مکان مورد نظر و همچنین مشاهده‌ی محیط و ظاهر آن مکان دارد. گوگل با استفاده از عکس‌ها و داده‌هایی که جمع‌آوری کرده است و همچنین عکس‌های ماهواره‌ای توانسته شبکه‌ای از کامل‌ترین نقشه از جهان را پدید آورد که می‌توان در هر زمانی به آن دسترسی داشت .

 نقشه‌ ی گوگل چه مقدار داده در خود دارند؟
در مجموع عکس‌های ماهواره‌ای، هوایی و عکس‌های که برای street view  گرفته شده است، گوگل مپ حدود ۲۰ پتابایت (۲۱ میلیون گیگابایت، ۲۰۵۰۰ ترابایت) اطلاعات و داده در خود دارد.

نقشه
به طور پیش فرض نقطه‌ی مرکزی نقشه‌‌ی گوگل، خانه‌ی سازنده‌ی آن (Brian McClendon) است.

نقشه

عکس‌ها چه وقت به روز رسانی می‌شوند ؟
بسته به شرایط عکس‌های هوایی دوهفته‌ای یک ‌بار به روز رسانی می‌شوند. برای به روز رسانی عکس‌های street view  برنامه‌ی زمانی مشخصی وجود ندارد. زیرا به‌روز رسانی آن‌ها بستگی به شرایط آب و هوایی و جاده‌ای دارد. ولی گوگل در تلاش است همیشه در سریع‌ترین فاصله‌ی زمانی آن‌ها را به روز رسانی کند.

نقشه

برای پروژه‌ی street view  از آغاز تا کنون چند عکس تهیه شده‌است؟
برای این پروژه از آغاز (۲۰۰۷) تاکنون ده‌ها میلیون عکس گرفته‌ شده‌است. و آن‌ها نزدیک به ۵ میلیون مایل را برای گرفتن این عکس‌ها پیموده‌اند.

از چه دوربینی برای تهیه‌ای این عکس‌ها استفاده می‌شود؟
گوگل در کل از ابتدا از دوربین‌های کوچک و با کیفیت پایین استفاده می‌کرد. اما اکنون سیستم دوربین‌های گوگل دارای ۱۵ لنز هستند و عکس‌هایی با رزولوشن ۶۵ مگاپیکسل تهیه می‌کنند!

نقشه

عکس‌هایی جالب از شکار نقشه‌ ی گوگل
مردی درحال کشیدن یک جسد به سمت آب!

نقشه

در زمان تهیه ی این عکس چه رخ داده بود؟

نقشه

این مرد اسلحه ی خود را به سوی دوربین گوگل نشانه گرفته است !

نقشه

منبع۱
منبع۲

minifeed-ad

نظر شما چیست؟