Darknet جهانی متفاوت در دنیای اینترنت

darknet

تکنولوژی بخش جدا ناپذیر دنیای امروز ما مردم زمین شده است، ما شاهد پیشرفت روز افزون تکنولوژی در زندگی مردم هستیم. از آنجا که فیلم‌ها روایتی خاص از زندگی مردم هستند، تکنولوژی و فیلم با هم گره خورده‌اند و از هم جدا ناپذیرند. ما هر روز قابلیت‌های جدیدی از تکنولوژی را در فیلم‌ها مشاهده می‌کنیم. قابلیت‌هایی که برای ما هم آشنا و هم نا‌آشنا هستند. یکی از مهمترین صحنه‌هایی که با آن برخورد می‌کنیم مثلا در فیلم‌های اکشن و پلیسی، می‌بینیم که خلافکاران از بستر اینترنت برای رد و بدل کردن اطلاعات خود استفاده می‌کنند، اما این صفحات برای ما ناآشنا هستند. حتی برای کسانی که شب وروز با دنیای اینترنت سر و کار دارند. چرا؟ این صفحات کجا هستند؟ چرا ما قادر به دیدن آنها نیستیم؟ آیا در واقعیت چنین چیزی وجود دارد؟

اینترنت می‌بایست سنگری برای دانش، آزادی اطلاعات و جهشی بر آگاهی انسان می‌بود اما امروزه با توجه به قابل ردیابی بودن هر کلیک و فعال بودن سرویس‌های اطلاعاتی به یک دغدغه‌ی بزرگ برای حفظ حریم خصوصی تبدیل شده است. اما بیایید واقع‌بینانه نگاه کنیم. البته شاید بگویید مگر ما از اینترنت چه استفاده‌ای می‌کنیم؟ براستی تمام استفاده‌ی شما از اینترنت چیست؟ گوکل، یاهو، بینگ، چند سایت اجتماعی و البته سایت‌هایی که برای بازدید به آن سر می‌زنید. باید بدانید که تمام آنچه‌ شما از اینترنت استفاده می‌کنید به ” اینترنت سطحی ” معروف است. شما فقط به بخشی از اینترنت دسترسی دارید که توسط موتور‌های جستجو قابل دستیابی است. اما اینترنت بخش تیره‌ای دارد، بخشی که آن را می‌توان غرب وحشی نام برد. بخشی که شما به راحتی به آن دسترسی نخواهید داشت و از چشمان شما پنهان است. کسانی که در آن هستند از IP های غیرقابل ردیابی استفاده می‌کنند.

این همان چیزی است که به آن Darknet می‌گویند؛ یا اینترنت در سایه هم شنیده شده است. یک شبکه‌ی زیرزمینی نظیر به نظیر در عمق وب. غیرقابل دسترسی توسط موتورهای جستجوهای استاندارد. چون جستجو در Darknet بصورت ناشناس صورت می‌گیرد، پناهگاه امنی برای هکرها، جنایتکارها و انواع مجرمین است.

اما قبل از آنکه این ائتلاف تفنگدارن دیجیتال ذهن شما را مشغول کند، باید این را بدانید این Darknet محیط فساد و هرج و مرج است. این قسمت اینترنت پناهگاهی برای آزادی بیان، فعالیت‌های سیاسی سازماندهی و همچنین کسانی است که می‌خواهند دست به افشاگری‌هایی بزنند. بصورت خاص توصیه می‌شود برای این چنین موضوعاتی جستجو نکنید، زیرا شما خود و اطلاعات خود را در معرض این افراد خواهید گذاشت و آنها فوق حرفه‌ای هستند. البته شما نمی‌توانید بصورت تصادفی وارد این بخش اینترنت شوید.

برای مثال آماری که دو سال گذشته برای استفاده از اینترنت بصورت ناشناس منتشر شده‌است به شکل زیر است:

ناشناس

اما اگر بخواهیم بصورت نمونه‌ی واقعی مثال بزنیم می‌توان گفت فروش نفت داعش هم از این طریق صورت می‌پذیرد.

منبع و منیع

minifeed-ad

نظر شما چیست؟

SAPE ERROR: Нарушена целостность данных при записи в файл: /home/minifeed/public_html/wp-content/themes/minifeed-v0.1.2/images/cache/3f9e7ffccc6995af0bc4886a484f1db1/links.db