در مسیر بهترین شدن ( قسمت اول )

بهتر شدن

از زمان کودکی تا بزرگسالی همیشه این را می‌شنویم: بهترین باش ! تمام توانایی‌ات را نشان بده، اعتماد به نفس داشته باش. این‌ها به چی معنی‌ است؟ در دنیایی که هر روز استاندارد‌ها تعییر می‌کند، همه چیز پیچیده‌تر و رقابتی‌تر می‌شود اگر بهترن نباشیم، این احساس بوجود خواهد آمد که از جامعه، مردم و از روزگاز عقب افتاده‌ایم. اما بهترین شدن نباید یک مسئولیت باشد. بلکه یک موقعیت یا یک موضوع سرگرم کننده می‌تواند باشد. تبدیل به بهترین شدن و ساختن زندگی‌ای که می‌خواهیم، هدف نهایی ماست. بیایید چند نکته را در نظر بگیریم.

خودمان را باور کنیم
چی کسی هستیم؟ می‌خواهیم چه کسی شویم؟ چه وقتی بهترین خواهیم شد؟ در آغاز باید بدانیم بهترین شدن تحت کنترل خودمان است. آنچه هستیم را باور کنیم و به آنچه می‌خواهیم بشویم ایمان بیاوریم. با خودمان صادق باشیم. باور کنیم که این ما بودیم که خودمان را به این مرحله از زندگی رساندیم و این ماییم که باعث پیشرفت خودمان خواهیم شد. ما راهنما و سکان‌دار زندگی خودمان هستیم، حتی زمانی که بسمت مناسبی نمی‌رود.

بیاموزیم
چه چیزی در زندگی وجود دارد که می‌توانیم بخوبی یاد بگیریم؟ چیزی که تاثیر شگرفی در زندگی ما داشته باشد. تاثیری که می‌تواند ما را بهترین کند. هیچ‌کس نمی‌تواند به ما بگوید در یاد گرفتن چه چیزی خوبیم، مگر خودمان. آن را بشناسیم و برای بدست آوردنش تلاش کنیم.

بسازیم
آخرین باری که چیزی ساختیم چه وقتی بود؟ آخریم باری که مقاله‌ای نوشتیم، پست وبلاگی گذاشتیم، یک چیز جدید. بیایید تصور کنیم که بتوانیم ساختن چیزی جدید را تبدیل به یک عادت کنیم. ما می‌توانیم زندگی‌ای که دوست داریم را بسازیم. از چیزهای کوچک شروع کنیم. از همین امروز شروع کنیم، کوچکترین چیز بامعنایی که می‌توانیم درست کنیم چیست؟

رها کنیم
مردم چه فکر خواهد کرد؟ اگر شکست بخوریم چه می‌شود؟ چطور می‌توانیم با شکست کنار بیاییم؟ کافیست. زمان رها کردن فرا رسیده است. بررسی کردن و تحلیل می‌تواند کمک بزرگی برای حرکت در مسیر درست باشد، اما فکر کردن بیش از حد کشنده است. فکر کردن زیاد انگیزه‌، خلاقیت و ثبات ما را از بین می‌برد. رو به جلو حرکت کنیم، مطمئن شویم هر روز گام کوچکی برای بهترین شدنمان بر می‌داریم.

افراد بزرگ را بعنوان دوست اختیار کنیم
افرادی که در کنار ما هستند و ما با آنها مراوده داریم در زندگی ما تاثیر مستقیم دارند.باید کسی باشد که در لحظه لحظه‌ی زندگی از او درس بگیریم و بتواند ما را تحت تاثیر انرژی مثبت قرار دهد. کسی که بتوانیم مشکلات خودمان را با او در میان بگذاریم. صحبت درباره دوست عادی نیست بلکه باید بدانیم لحظات زیبا و عالی را افراد عالی می‌سازند. اگر چنین فرد بزرگی در زندگی ما نیست هم‌اکنون اقدام کنیم، آنها منتظر ما هستند، فقط افراد بزرگ.

هیجان داشته باشیم
آیا شاد هستیم؟ نه نه، سوالی مهمتر وجود دارد، آیا درباره زندگی خود هیجان‌زده هستیم؟ ای کاش می‌توانستیم به خود بباورانیم که کار کردن بر روی رویاهامان چقدر لذت بخش و بدست آوردنشان می‌تواند ساده باشد. اما گهگاه نیست، گهگاه خسته می‌شویم و می‌خواهیم رها کنیم. اما باید برای آنچه انجام می‌دهیم هیجان داشته باشیم، باید به خود یادآور شویم چه کار مهمی انجام می‌دهیم و چقدر با ارزش است. روزهای خوب در پیش است.

منبع

minifeed-ad

نظر شما چیست؟

  • Giggles ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ , ۷:۰۱ ق٫ظ

    Johnny Wa2k8r&#el17;s a hockey fan. Maybe we could put Brady’s headset inside Timmy’s mask. Then have someone up top tell him “Tim you’re freezing air. The pucks on the other side. Over.”