شگفت انگیزترین اکتشافات علمی ۲۰۱۵

اکتشاف

دنیای امروز دنیای علم است و علم قدرت است. می‌دانیم که سواد ، دانش و آگاهی سه موضوع کاملا متفاوت است. علم ناب ما را از دانش به سمت آگاهی می‌کشاند. در دنیایی که  هرکس مشغول گذران زندگی‌اش می‌باشد، افرادی هستند که لحظه لحظه‌ی زندگیشان در پی یافتن سوال‌هایی هستند که ذهنشان را مشغول کرده‌است. این افراد شغلشان بازی با علم است، علمی که نه تنها خودشان بلکه گونه‌ی بشری را به سمت آگاهی می‌‎کشاند. آنها شب و روز بدنبال دست‌یافتن به راهی برای کشف رمزهای هستی هستند. رمزهایی که می‌تواند در عطر گل یاس یا در دل سنگی در کوهستان‌های بلند و یا حتی به فاصله‌ی میلیون‌ها سال نوری از زمین مخفی شده‌باشند. با ما همراه باشید تا شگفت‌انگیزترین اکتشافات هستی امسال میلادی را به اختصار با هم مرور کنیم.

بیولوژیDNAشما می‌توانید موجود دلخواه خودتان را داشته باشید، منظور از موجود دلخواه، موجودی است که حتی وجود خارجی ندارد. زیست‌شناسی به نام کمبرین و موسسه‌اش توانسته‌اند با تکنولوژی لیزر DNA ها را ایجاد و یا تغییر دهند. این بدان معنی است که مشتریان می‌توانند موجود دلخواه خود را بسازند.

فضافضاتحقیقات جدیدی با نام محاسبات گرانشی نشان داده است که حداقل دو سیاره‌ی دیگر دورتر از سیاره پلوتو در منظومه‌ی ما در حال گردش بدور خورشید هستند.

بیولوژیکشتی نوحروسیه توانست اولین و بزرگترین بانک اطلاعاتی DNA تمامی موجودات زنده و موجودات منقرض شده را در کشور خود برپا کند. این بانک بزرگ اطلاعاتی به کشتی نوح معروف شد.

پزشکیآنتی بیوتیکدانشمندان Teixobactin را کشف کردند. Teixobactin اولین آنتی بیوتیک کشف شده بعد ۳۰ سال است. این آنتی بیوتیک بوسیله‌ی دستگاه‌های الکترونیکی با ایزوله کردن ترکیبات آن در دل خاک صورت پذیرفت.

بیولوژیعضله ی استخوانمحققین توانستند برای اولین بار عضله‌ی اسکلت بدن انسان را در آزمایشگاه‌ تولید کنند. این کشف دقیقا مانند بافت بدن انسان رفتار می‌کند و تفاوتی ندارد.

فیزیکذرات اتمیفیزیکدانان دانشگاه MIT توانستند ریز ذراتی اتمی کشف کنند که بدون دخالت خارجی، تقریبا سرعتی معادل با سرعت نور دارد.

فیزیکبیگ بنگمدل جدیدی در فیزیک ارائه شده‌است که قضیه نسبیت انیشتین را کامل می‌کند. این مدل بیان می‌دارد که هرگز بیگ بنگی وجود نداشت و فضا و کهکشان از اول و برای همیشه وجود داشت.

پزشکیHIVمدل آزمایشگاهی از مولکولی ارائه شد که ۳ میمون را از بیماری HIV با دُز بالا نجات داده است و انتظار می‌رود آزمایش آن بر روی انسان بزودی آغاز شود.

فضاسیاه چالهدانشمندان سیاه‌چاله‌ای پیدا کردند که ۱۲ بیلیون برابر بزرگتر از خورشید ماست.

منبع

minifeed-ad

نظر شما چیست؟

 • سهراب ۲۳ آبان ۱۳۹۴ , ۱:۰۹ ب٫ظ

  متن پاراگراف اول بسیار زیباست. اینقدر که ادمو ترقیب میکنه حتی یه مقاله ۵۰۰ صفحه ای رو بخونه!

  • مهدی قربانی ۱ آذر ۱۳۹۴ , ۱۲:۰۰ ب٫ظ

   به امید بهتر شدن، ممنون از همراهیت

  • Hank ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ , ۹:۰۶ ب٫ظ

   Shoot, so that’s that one sueposps.

  • Paulina ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ , ۸:۱۶ ق٫ظ

   Hi there. Very nice site!! Man .. Beautiful .. Amazing .. I’ll bookmark your website and take the feeds alI;…s&#8217om happy to locate a lot of useful info here within the article. Thank you for sharing..

 • رحیمی ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ , ۱۱:۵۰ ب٫ظ

  بسیار عالی وزیبا.
  خستهم نباشید
  ممنون وتشکر