۷ دلیل برای اثبات اینکه دانشجویان تنبل موفق ترین مردم دنیا خواهند بود

تنبل

یک طرز فکر عمومی وجود دارد مبنی بر اینکه اگر شما سخت درس بخوانید و به عنوان دانشجوی ممتاز فارغ التحصیل شوید، تضمینی خواهد بود مبنی بر اینکه شغلی مناسب با حقوق ایده آل خواهید یافت. اما متأسفانه واقعیت چیز دیگریست. اگرچه برای اکثر فرصت‌های شغلی نیاز به مدرک تحصیلی است، اما کسی به نمرات شما نگاه نمی‌کند. بعد از فارغ التحصیلی آن چیزی که اهمیت دارد دانش شما و توانایی کار کردن در حوزه‌های مرتبط است.

پس چرا دانشجویانی که در پایان ترم به سختی نمره‌ پاس کردن درس را گرفته‌اند به موفق ترین نوع انسان‌ها تبدیل می‌شوند؟ بیایید به ۷ علت از آن نگاهی بیندازیم.

۱- آن‌ها زودتر از بقیه متوجه می‌شوند چه چیزی را نیاز دارند.
دانشجویان تنبل وقت چندانی برای یادگیری چیزهای غیر ضروری صرف نمی‌کنند. اگر قرار باشد تحصیلات شما را تبدیل به یک متخصص فنی کند، نیازی نیست درباره فرهنگ، ادبیات و یا دروس مذهبی مقالاتی بخوانید یا بنویسید که در نهایت چیزی از آن‌ها عایدتان نشود. این دسته از دانشجویان نیز کمتر به کلاس‌های مورد نیازشان فکر می‌کنند، بر عکس بیشتر دغدغه حرفه مربوطه را دارند. استیو جابز، مبتکر و کارآفرین مشهور از جمله کسانی بود هیچوقت تحصیلات دانشگاهی خود را تمام نکرد اما در عین حال بر بلندترین قله‌های صنعت آی‌تی ایستاد. چرا که خود را درگیر انجام کاری کرد که به آن علاقه داشت. او در طول سخنرانی معروفش در دانشگاه استفرد تأکید داشت که:

«تنها راه موفقیت این است که باور داشته باشید کاری که انجام می‌دهید کاری بزرگ است؛ و تنها راه برای انجام کاری بزرگ این است که عاشق کار خود باشید. اگر تا کنون آن را نیافتید، به جستجو ادامه دهید؛ باز نایستید.» – استیو جابز

تنبل

۲- آن‌ها تجربه‌های دسته اول را به دست می‌آورند.
اکثر دانشجویان تنبلی که به زحمت واحدهای خود را پاس می‌کنند زودتر از بقیه همکلاسی‌های خود کار کردن را شروع می‌کنند؛ که همین باعث می‌شود آن‌ها نمره‌های پایین‌تری داشته باشند. چرا که برای داشتن یک زندگی مجبورند قید کلاس‌ها را بزنند. اما در عین حال آن‌ها تجربه‌ای را کسب می‌کنند که دانشجویان ممتاز از آن بی‌بهره‌اند. و  همه ما می‌دانیم که بدون تجربه واقعی، شانس کمتری برای استخدام وجود دارد.

۳- آن‌ها شبکه‌سازی می‌کنند.
در حالی که دانشجویان ممتاز در حال مطالعه موضوعات غیر ضروری هستند، دانشجویانِ تنبل ما در حال خواندن بسیاری از مقالات مفید و ایجاد ارتباط با افرادی همانند خود هستند. در زندگی واقعی شناختن آدم‌های قدرتمند و همچنین توانایی برقراری ارتباط با آن‌ها می‌تواند سکوی پرشی در زندگی حرفه‌ای شما ایجاد کند.

۴- آن‌ها می‌دانند چطور از زندگی لذت ببرند.
دانشجویان تنبل در طول دوران تحصیل به فکر خوش‌گذرانی خود نیز هستند و صبح‌ها دیرتر و خواب‌آلود سر کلاس‌ّها حاضر می‌شوند؛ اما با این حال از زندگی خود لذت می‌برند. همین اتفاق در هنگام کار کردن نیز برایشان رخ می‌دهد. قانون ساده‌ای است: افراد خوشحال از آن‌هایی که خوشحال نیستند موفق ترند.

۵- آن‌ها ساده‌ترین راه حل‌ها را پیدا می‌کنند.
بیل گیتس، یک میلیاردر و در عین حال متخصص علم کامپیوتر است که البته نمی‌تواند مدرک دانشگاهی خود را به رخ بکشد. با این وجود او مایکروسافت را تأسیس کرد که از گذشته تا حال یکی از بزرگترین شرکت‌های حوزه آی‌تی است. او بسیار روشنفکر است و بر عکس خیلی‌ها، هیچوقت نمره و حتی مدرک برایش ملاک نبوده است. یکی از نقل‌قول‌های معروف او اینست که:

«من همیشه یک فرد تنبل را برای انجام دادن کارهای سخت انتخاب می‌کنم، زیرا او یک راه آسان را برای انجام دادن پیدا می‌کند.» – بیل گیتس

تنبل

۶- آن‌ها رویای خود را دنبال می‌کنند.
عمده‌ترین دلیل موفقیت این است که عاشق کاری باشید که انجام می‌دهید. وقتی وارد دانشگاه می‌شوید به حدی جوان هستید که شاید متوجه نباشید چه چیزی واقعاً مورد نیازتان است. به همین دلیل این مسئله مهم جلوه می‌کند که شما مجبور نیستید تصمیماتی که والدین‌تان برای شما گرفته‌اند را دنبال کنید. به الیزابت هولمز، جوان‌ترین زن میلیاردر که انقلابی در پزشکی پدید آورد نگاه کنید؛ او از دانشگاه استفورد که یکی از معتبرترین دانشگاه‌هاست بیرون آمد تا رویای خود را دنبال کند.

۷- آن‌ها می‌دانند با چه چیزی در مبارزه هستند.
موفقیت نیازمند هوش هیجانی، استقامت، علاقه و از همه مهمتر توانایی غلبه بر شکست است. در تجارت هم همانند زندگی، مسیری پر از فراز و نشیب در پیش رو است و این هیچ ارتباطی به نمرات درسی شما ندارد. دانشجویان تنبل‌تر موفق‌تر هستند فقط به این خاطر که معنی مبارزه را می‌دانند. شروع این مبارزه پاس کردن امتحانات دست و پا گیر و پایانش بدست آوردن سرمایه برای راه اندازی کسب و کار خودشان است. و سپس مبارزه‌ای دیگر.

در پایان نمرات فقط مشتی عدد هستند که شاید چند سال بعد به آن‌ها بخندید. دستاورد واقعی تبدیل شدن به یک شخص موفق در دنیای واقعی است. اگر شما با نمرات پایین فارغ التحصیل شدید ناامید نباشید. زندگی واقعی و درس‌های واقعی در بیرون از کلاس‌های درسی دانشگاه اتفاق می‌افتد.

منبع

minifeed-ad

نظر شما چیست؟

 • حامد ۲ شهریور ۱۳۹۴ , ۰:۲۸ ق٫ظ

  بسیار عالی بود

  • Lynell ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ , ۳:۴۲ ب٫ظ

   Dr Osmar, muito bom! Ótima notícia!É duro ver o time do Inter ser campeão da liratbedores! O corinthians fez gato e sapato deste mesmo time ( e tinha o Nilmar) à pouco tempo.Sabe Dr. Osmar, com estas notícias que o senhor postou, começo a ver o dia que comemoraremos o nosso tão sonhado título!Será que vai ter que ser no nosso estádio?

 • Hamzeh ۸ شهریور ۱۳۹۴ , ۳:۴۸ ب٫ظ

  Alii bood

 • Easter ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ , ۳:۳۹ ب٫ظ

  Google “Tip” at Top of Search Results | Marketing Pilgrim Google’s been putting &#1p20;ti2s․ above search results that point to other Google services, like Blogger. Google used to “buy” ads in its own search engine, using internal ad budgets to “pay” itself, so at least it sorta competed with other companies, and the (tags: google advertising promotion search)

 • نوید ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ , ۴:۲۲ ق٫ظ

  چه عجب یه نفرم پیدا شد هوای مارو داشته باشه ولی خدایی یه جاهاییش خعلی خوب بود

  کاش مجبور نبودم درسایی ک هیچ علاقه ای بهشون ندارمو بزور تو مخم بچپونم
  بجاش چنتا درس کاربردی که کارمو راه مینداختو باهام بهتر کار میکردن
  به هر حال ممنونم از حمایتتون ?✌☺?

SAPE ERROR: Нарушена целостность данных при записи в файл: /home/minifeed/public_html/wp-content/themes/minifeed-v0.1.2/images/cache/3f9e7ffccc6995af0bc4886a484f1db1/links.db