۲۱ اثر معماری زیبا که امروزه دیگر وجود ندارند (قسمت اول)

معماری

افق‌های جهان پیوسته در حال تغییر است. بعضی از قدیمی‌ترین و بهترین الماس‌های معماری دنیا به علت ساخت و سازهای جدید، بلایای طبیعی و درگیری‌های سیاسی اکنون برای همیشه از بین رفته‌اند. بعضی از این بناها بازسازی شده یا تغییر مکان داده شدند درحالی که بقیه تنها خاطره‌ای در گذشته‌اند.
ما مجموعه‌ای از بی‌نظیرترین بناهای جهان که بخاطر معماری شگفت‌انگیز و نقشی که در جامعه داشتند را کنار یکدیگر گردآوری کردیم.
۱.این سالن تئاتر در خیابان ششم شهر نیویورک در سال ۱۹۰۵ ساخته شد و تا سال ۱۹۳۹ پابرجا ماند. این ساختمان از بزرگ‌ترین سالن‌های تئاتر زمان خود با ظرفیت ۵۰۰۰ نفر بود.

معماری


۲.حمام‌های سوترا سالن استخر خصوصی و بزرگی در سان فرانسیسکو بود. یک آتش سوزی در سال ۱۹۶۶ قسمت زیادی از آن را نابود کرد. اما باقی‌مانده‌ی آن به عنوان قسمتی از مجموعه‌ی تفریحی گلدن گیت نگهداری شده‌است.

معماری


۳.ایستگاه راه‌آهن بیرمنگهام در بیرمنگهام، آلاباما، در سال ۱۹۰۹ کامل شد و به عنوان ایستگاه اصلی راه‌آهن شهر تا سال ۱۹۶۹ پابرجا بود.

معماری


۴.سالن قدیمی و اصلی اپرا در سال ۱۸۸۳ در نیویورک ساخته شد.در سال ۱۹۶۷ تخریب شد و اجراهای اپرا به سالن لینکولن منتقل شد.

معماری


۵.نمایشگاه سلطنتی علم و هنر در سال ۱۹۵۴ افتتاح شد. دو سال بعد این سالن بسته شد و قبل از آن‌که به میدان ادن لیستر تبدیل شود مدتی به عنوان سالن تئاتر آلهامبرا بازگشایی شد.

معماری


۶. معبد یونگ‌میونگ بزرگترین مرکز بودایی‌ها در پیونگ‌یانگ، کره‌ی شمالی بود که در جنگ کره نابود شد.

معماری


۷. سالن اصلی ایستگاه پن در سال ۱۹۱۰ ساخته شد ولی نهایتاً برای ساخت ایستگاه و سالن بزرگتر وهمچنین مرکز ورزشی-تفریحی مدیسن اسکوئر گاردن، فروخته و تخریب شد.

معماری


۸.کاخ بلوری یا کریستال پالاس، بنای بسیار بزرگی ساخته شده از شیشه و آهن بود که در سال  ۱۸۵۱ برای جشنواره‌ی بزرگی در لندن بنا شد. این ساختمان دو برج غول‌پیکر و فواره‌های بسیار زیبایی داشت. این بنا با آتش‌سوزی‌های زیادی مواجه شد که یکی از آن‌ها در سال ۱۹۳۶ بیشترین تاثیر را در خرابی این کاخ داشت.

معماری


۹.چورلی پارک چهارمین ساختمان دولت بود که اوایل قرن بیستم در تورنتو، کانادا ساخته شد که محل تولد یکی از قانون‌گذاران شهر، جان هالام نیز بود. این بنا در سال ۱۹۶۰ خریداری شده و نهایتاً در سال ۱۹۶۱ تخریب شد.

معماری


۱۰.خانواده‌ی واندربیلت قصرهای زیادی را در شهر نیویورک در دهه‌ی ۸۰ میلادی ساختند. خانه‌ای که تصویرش را در اینجا میبینید، متعلق به کرنلیوس واندربیلت دوم است.این ساختمان بزرگ‌ترین محل سکونت شخصی‌ای بود که در منهتن ساخته شده بود.

معماری

منبع

minifeed-ad

نظر شما چیست؟

 • امیرحسین ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ , ۴:۰۸ ب٫ظ

  چه افسوس داره تخریب شدن اینا مخصوصا که بعضیاش عمرشون یکی دو سال بیشتر نبوده

  • Jenaya ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ , ۷:۰۶ ق٫ظ

   I in addition to my pals were checking out the nice items located on the blog and then before long I got an awful suspicion I had not thanked the web blog owner for those techniques. My boys had been so happy to learn them and have now clearly been loving them. We appreciate you indeed being very acindmomatcog as well as for utilizing some terrific things millions of individuals are really eager to learn about. My personal honest regret for not expressing gratitude to you earlier.

 • Happy ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ , ۶:۲۴ ب٫ظ

  Yo, that’s what’s up trtlfhuluy.

  • Libby ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ , ۷:۰۰ ق٫ظ

   « « Fayot » est un substantif exclusivement masculin… »l;bquo; Bas-bleu&nasp&», en revanche, bien que masculin, ne peut désigner qu’un personnage féminin.